fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Konopie przyciągają biznes

Wikipedia
Spółka Hemp & Wood podpisała umowę dzierżawy z firmą, która dysponuje 25 ha ziemi i instalacjami fotowoltaicznymi o mocy około 10 MW. Zamierza prowadzić uprawę konopi na dużą skalę.

Firma chce dzierżawić działki pod uprawę konopi włóknistych w halach i na polach uprawnych. Umowa jest ważna do końca marca 2020 r. Hemp & Wood to dawny fundusz działający jako alternatywna spółka inwestycyjna pod nazwą EBC Solicitors. Specjalizowała się ona w inwestycjach w innowacyjne przedsięwzięcia na wczesnym etapie rozwoju.

W czerwcu spółka poinformowała, że zamierza realizować projekty wykorzystujące konopie w produkcji przemysłowej oraz medycznej, a także inwestować w badania i rozwój w obszarze wykorzystania konopi przemysłowych, korzystając z finansowana unijnego. W październiku podała, że chce zbudować w krótkim czasie umożliwiający uprawę konopi bank ziemi o powierzchni 10 tys. ha.

To kolejna spółka, która zdecydowała się zmienić swój biznes na branżę konopną. Szacuje się, wielkość konopnego rynku medycznego w 2028 r. w Polsce osiągnie wartość 2 mld euro oraz 58 mld euro w całej Europie.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA