fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Największa od 20 lat inwestycja zagraniczna na Litwie

materiały prasowe
Na Litwie pracę rozpoczęła nowa fabryka koncernu Continental. Jest to największa inwestycja zagraniczna na Litwie od 20 lat.

W czwartek prezydent Litwy Gitanas Nauseda symbolicznie uruchomił nowe zakłady Continentala - niemieckiego producenta części samochodowych. Fabryka zlokalizowana jest w Kowieńskiej Wolnej Strefie Ekonomicznej. Jej budowa trwała ponad rok.

W ciągu pięciu lat Niemcy planują zainwestowanie w zakłady ponad 95 mln euro i utworzyć tysiąca nowych miejsc pracy, informuje agencja BNS. Na starcie fabryka zatrudnia 170 osób. Jest wyposażona w panele słoneczne i obowiązuje w niej zakaz korzystania z jednorazowych wyrobów plastikowych. W Kownie Continental będzie produkować inteligentne systemy pomocy kierowcy i bezpieczeństwa pasażerów; elementy kontroli drzwi i siedzeń; smart systemy zaciemniania okien, sensory utrzymywania prędkości; przednie radary dla funkcji automatycznego hamowania.

To nie koniec inwestycji Continentalu na Litwie. W 2021 r Niemcy planują budowę zakładów mas plastycznych gdzie zatrudnienie znajdzie 140 osób. W maju tego roku  Continental Automotive Lithuania podjął decyzję o zainwestowaniu w kowieńskiej strefie w elektrociepłownię gazową. Na produkować 1,3 MW ciepła i 1,1 MW prądu wyłącznie na potrzeby Continentalu. Rocznie zużycie gazu wyniesie 2,1 mln m3 Koncern Continental działa w 60 krajach i zatrudnia 243 tys. ludzi. Przychody w 2017 r wyniosły 44 mld euro.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA