fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Bill Gates senior nie żyje. Zmarł ojciec założyciela Microsoftu

Bloomberg
Bill Gates emocjonalnie pożegnał się na Twitterze z ojcem. „Był prawdziwym Billem Gatesem".

Ojciec założyciela Microsoftu, William Henry Gates, zmarł w wieku 94 lat. W ostatnim okresie życia cierpiał na chorobę Alzheimera. Bill Gates pożegnał ojca emocjonalnym wpisem na Twitterze.

„Mój ojciec był tym prawdziwym Billem Gatesem. Był wszystkim, czym próbuję być i będzie mi go zawsze brakowało." – napisał twórca Microsoftu.

We wspomnieniu ojca, Bill Gates napisał, że odejście jego ojca nie było niespodziewane, z racji wieku i pogarszającego się zdrowia. Opisał też, jak duże szczęście miał, mogąc tyle czasu cieszyć się obecnością swojego ojca w swoim życiu i opisał, jak duży wpływ wywarł on na jego życie. Gates zwierzył się tu szerokiej publiczności, że dzięki ojcu „czuł się na siłach podjąć ryzyko, jakim było odejście ze studiów i założenie Microsoftu".

Wpływ Billa Gatesa seniora zaznaczył się też w filantropii Gatesa juniora. Ojciec założyciela Microsoftu od początku pomagał w działalności Bill&Melida Gates Foundation. Fundacja Gatesów od lat działa na rzecz pomocy ludziom w najbiedniejszych częściach świata.

- Będę za nim tęsknić każdego dnia – zakończył Gates swoje wspomnienie ojca.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA