fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Ferretti podwyższa kapitał przed debiutem

Adobe Stock
Włoski producent luksusowych jachtów i motorówek Ferretti podpisał 3 umowy o podwyższeniu kapitału o ok. 250 mln euro w ramach przygotowań do debiutu na giełdzie w Mediolanie.

Chiński konglomerat przemysłowy Weichai, główny udziałowiec włoskiej firmy zgodził się zamienić pożyczkę 212 mln euro na takie samo podwyższenie kapitału. Jednocześnie Piero Ferrari mający mniejszościowy udział w stoczni i inwestor finansowy Adtech Advanced Technologies podpisały umowy o zasileniu jej sumą 40 mln euro w ramach zwiększania kapitału akcyjnego.

Prezes Ferretti, Alberto Galassi poinformował podczas dorocznego salonu jachtowego w Cannes, że łączna wartość zamówień stoczni wzrosła w I półroczu o 19 proc. do 653 mln euro, a wartość produkcji oznaczająca obroty poprawiła się o 6,5 proc. do 358 mln euro.

Ferretti produkująca jachty i motorówki 8 marek (Riva, Pershing, Bertram, Itama, Mochi Craft, CRN, Custom Line, Ferretti) planuje pierwotną ofertę publiczną w październiku, może sprzedać 30-35 proc. swych udziałów — podał Reuter za wtajemniczoną osobą.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA