fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Ekoinwestycje: jak chronić środowisko?

Adobe Stock
Ekologia – kiedyś dziedzina uważana za niszową, obecnie odmieniana przez wszystkie przypadki. Dlatego tej problematyki nie może również zabraknąć podczas paneli na Forum Ekonomicznym w Krynicy.

Świadoma polityka w zakresie ekoinwestycji nabiera znaczenia zarówno w skali „małych ojczyzn", regionów, jak i ta realizowana przez rządy kolejnych krajów czy instytucje międzynarodowe. Podczas XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy (3–5 września) w ramach panelu „Jak chronić środowisko? Ekoinwestycje w regionach" będzie mowa o tym, jak systemowo zarządzać biznesem, by podejmować działania proekologiczne i skutecznie reagować na kryzys klimatyczny.

Do udziału w dyskusji zostali zaproszeni: Márta Szigeti Bonifert, członek zarządu, przewodnicząca Grupy ds. Ekorozwoju z Węgierskiego Forum Liderów Biznesu, Maria Kurowska, członek zarządu, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Bogusław Białowąs, prezes zarządu Banku Ochrony Środowiska SA, Maria Fajger, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Florence Wijsbroek, przewodnicząca Bałkańskiego Instytutu Zrównoważonego Rozwoju – BSDI z Bułgarii, oraz Grzegorz Podlewski, wiceprzewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Paneliści będą też poszukiwać odpowiedzi na pytanie, czy istnieją realne szanse na połączenie rozwoju biznesu i ochrony środowiska i czy – przewrotnie – kryzys klimatyczny może okazać się szansą na rozwój określonych gałęzi sektora komercyjnego. Dyskusję poprzedzi prezentacja Vitalija Andrusiaka, prezesa Karpackiej Eco Pasieki.

Społeczna odpowiedzialność biznesu wykształciła się w efekcie doniesień o kryzysie klimatycznym i masowym zanieczyszczeniu środowiska. Według raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2018. Dobre praktyki" odnotowano 30-procentowy wzrost podmiotów, które wdrażają działania zgodne z jego wskazaniami. Widmo kryzysu klimatycznego doprowadziło do wprowadzenia mody na ekologiczny styl życia. Czy jest to dla biznesu wyłącznie balast i potencjalne zagrożenie wizerunkowe, czy też szansa? Czy inwestycje w ekologię przynoszą wymierne korzyści? Czy można jednocześnie inwestować i chronić środowisko? O tym już na początku września w Krynicy.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA