fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Fontanna di Trevi może być zamknięta dla turystów. Jest ich za dużo

Adobe Stock
Codziennie tłumy turystów usiłują się dostać do słynnej fontanny di Trevi w centrum Rzymu. Tłoczą się przy balustradzie, wrzucają monety i robią zdjęcia - władze miejskie obawiają się, że tłum może uszkodzić zabytek. Zdecydowały więc o czasowym zamykaniu dostępu do niego.

Ostatnio fontanna zamknięta została w sobotę, 13 lipca - informuje dziennik "La Repubblica".

Specjalni strażnicy (pizzardone) mają w sezonie reagować na wszelkie nieodpowiednie zachowania turystów wokół fontanny. Nie tylko nie wolno do niej wchodzić, ale także nie wolno siadać i kłaść się na jej brzegach. Grozi za to 450 euro grzywny. Za kąpiel w fontannie - nie tylko Trevi - można dostać zakaz wstępu do centrum Rzymu na 48 godzin.

Kiedy turystów jest zbyt dużo i pizzardone nie są w stanie kontrolować tłumu, mogą nawet zamknąć dostęp do fontanny. Tak się stało w sobotę. Tłum turystów był tak duży, że trzeba było otoczyć ją żółtą taśmą. Setki ludzi musiały zadowolić się podziwianiem zabytku z daleka. Część z turystów próbowała rzucać monety do wody, jednak większość pieniędzy nie dolatywała do fontanny - pisze portal lacronacadiroma.it.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA