fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Łatwopalne hummery

General Motors objął akcją przywoławczą niemal 200 tys. starszych wersji pojazdów sportowo-użytkowych Hummer głównie w Stanach dla usunięcia usterki, która wywołała 42 pożary i poparzenie 3 osób.

Akcja dotyczy pojazdów Hummer H3 z lat modelowych 2006-10 i Hummer HT3 z lat 2009-10. Łącznie do przeglądu trafi 196 379 samochodów, z tego 164 993 w Stanach, a większość pozostałych w Kanadzie i Meksyku.

Ogień związany z układami ogrzewania, chłodzenia i wentylacji spowodował niegroźne poparzenia trzech osób. Dwa z trzech samochodów, gdzie doszło do poparzeń, spłonęły całkowicie. Według informacji koncernu, zanotowano 42 przypadki powstania pożaru, 31 zgłoszono do krajowego urzędu bezpieczeństwa transportu drogowego NHTSA, a 11 do producenta.

Hummer należy do 4 marek, z których koncern zrezygnował w 2009 r., gdy poddał się restrukturyzacji i skorzystał z rządowej pomocy dla firm ogłaszających upadłość. Chińskiej firmie nie udało się utrzymać produkcji tej marki, obecnie nikt nie wytwarza tych pojazdów.

Odrębnej GM objął podobną akcją 50 731 samochodów Spark Chevroleta, w tym ok. 4600 w Kanadzie, bo błąd w oprogramowaniu może wyłączyć systemy ostrzegające o niebezpieczeństwie. Dotyczy to aut z lat modelowych 2014 i 2015 i używających systemu nawigacji OnStar. Wtedy monitor radiowy pozostaje mleczny, nie ostrzega np. o niezapiętym pasie, czy o kluczyku zostawionym w stacyjce. Nie doszło z tego powodu do żadnego incydentu.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA