Reklama
Rozwiń
Reklama

Niemiecki Henkel kupił amerykański Sun Products

Niemiecka grupa artykułów gospodarstwa domowego ogłosiła o odkupieniu od funduszu Vestar Capital Partners za 3,6 mld dolarów (3,2 mld euro) wraz długiem amerykańskiego producenta środków piorących, Sun Products

Publikacja: 26.06.2016 12:25

Niemiecki Henkel kupił amerykański Sun Products

Foto: 123RF

Operacja sfinansowana długiem pozwoli Niemcom rozszerzyć własną ofertę o marki detergentów All i Sun i płukanki do tkanin Snuggle, da im ponadto drugie miejsce co do wielkości w Stanach, za Procter&Gamble, a przed Church&Dwight.

- To istotna inicjatywa strategiczna. Wraz z kupnem Sun Products wzmocnimy naszą pozycję w USA, na największym na świecie rynku środków piorących, w i Kanadzie — oświadczył prezes Hans Van Bylen.

RP.PL i The New York Times!

Kup roczną subskrypcję w promocji - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Biznes
Spór o przepisy antynikotynowe na szczycie WHO w Genewie
Biznes
Superman #1 z pierwszego nakładu DC najdroższym komiksem w historii
Biznes
Autoportret Fridy Kahlo sprzedany za 55 mln dolarów. To rekord dla dzieła stworzonego przez kobietę
Biznes
Plan USA dla Ukrainy, AI uderza w copywriterów i impas na COP30
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Biznes
Wojna Putina zatapia stocznie Rosji. Nie płacą i zwalniają
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama