fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Karuzela z przejęciami zaczyna się kręcić coraz szybciej

Adobe Stock
W I kwartale w Polsce przeprowadzono 50 transakcji – wynika z raportu, do którego dotarła „Rzeczpospolita". Tempo zmian właścicielskich przyspieszy, bo spadające wyceny mogą być świetną okazją do wyłowienia ciekawych aktywów.

Główny indeks warszawskiej giełdy jest ponad 10 proc. niżej niż na początku roku, a analitycy są podzieleni w kwestii oceny, czy ostatnie spadki to tylko korekta czy początek bessy. Natomiast zniżkujące wyceny cieszą przejmujących.

W I kwartale w Polsce zawarto 50 transakcji wobec 53 rok wcześniej – wynika z raportu firm Fordata i Navigator. Nadchodzące miesiące na rynku M&A zapowiadają się bardzo ciekawie.

– Sprzyja temu bardzo dobra koniunktura gospodarcza i perspektywy utrzymania się jej w kolejnych latach, a jednocześnie nie najlepsza sytuacja na giełdzie, w tym spadek, często niezbyt uzasadniony, poziomu wycen firm. To skłania wielu inwestorów do wykorzystania tych tendencji – mówi Roman Przasnyski, główny analityk Gerda Broker.

Dodaje, że dobrą ilustracją tych zjawisk może być sytuacja na rynku deweloperskim, gdzie z jednej strony obserwujemy zainteresowanie nowych inwestorów, czego przykładem jest przejęcie przez fundusz z grupy Goldman Sachs paki...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA