fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Najbogatszy biznesmen z Hong Kongu idzie na emeryturę

Li Ka-shing idzie na emeryturę
Bloomberg
Najwyraźniej wiek 89 lat to czas na to, by zwolnić. Li Ka-shing będzie nadal doradzał swoim firmom.

Pogłoski o emeryturze Li Ka-shinga, twórcy takich firm, jak CK Hutchison czy CK Assets krążyły już od jakiegoś czasu. Już w ubiegłym roku spekulacje na ten temat podał, zazwyczaj dobrze poinformowany, „Wall StreetJournak". Skłoniło to wówczas do reakcji, jaką było przekazanie przez CK Hutchison komunikatu, że Li Ka-shing czuje się dobrze.

Podczas piątkowej konferencji prasowej Li Ka-shing oznajmił dziennikarzom, że po 68 latach kariery zawodowej przechodzi na emeryturę z dniem 10 maja. Kontrolę nad stworzonym przez niego imperium biznesowym przejmie jego mający 53 lata syn Victor Li. Chociaż władzę w firmie przejmuje jego syn, Li Ka-shing będzie nadal obecny w życiu konglomeratu. Jego rola będzie jednak od tej pory czysto doradcza.

- Było dla mnie zaszczytem stworzyć Cheung Kong i służyć społeczeństwu – stwierdził Li Ka-shing w czasie konferencji prasowej. Podziękował on też za wsparcie inwestorom.

Moment przejścia na emeryturę został wybrany bardzo dobrze. Należące do konglomeratu Cheung Kong spółki – CK Hutchison, CK Assets, CK Infrastructure i CK Power Assets zanotowały w 2017 znakomite wyniki finansowe.

- To koniec pewnej ery – powiedział BloombergowiJoseph P.H. Fan, profesor na Chinese University of Hong Kong. – Nikt nie zastąpi Li ka-singa w roli legendarnego założyciela największego konglomeratu w Hong Kongu.

Kariera Li Ka-sihinga zaczęła się w latach 50-tych. Biznesmen zaczynał od sprzątania w fabryce, jednak jego ambicje i zmysł biznesowy (oraz zapewne łut szczęścia) pozwoliły mu stopniowo zbudować olbrzymi, szacowany na 34 mld dolarów, majątek.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA