fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

W Arabii Saudyjskiej znów będzie można się bawić

adobe.stock
Władze Arabii Saudyjskiej planują zainwestować w branżę rozrywkową 64 mld dol. w ciągu najbliższej dekady. Zbudują m.in. pierwszy w kraju teatr operowy i zakazane dotąd kino.

- Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę infrastruktury rozrywkowej, a także na organizację koncertów, musicali, występów komików i na budowę pierwszego w kraju teatru operowego w Dżiddzie - oświadczył Ahmed al-Hatib kierujący Zarządem Rozrywki Arabii Saudyjskiej.

Instytucja ta powstała jako część programu socjalnych i ekonomicznych reform zwanych Vision 2030, który dwa lata temu ogłosił następca saudyjskiego tronu, książę Mohammed bin Salman, przypomina gazeta RBK.

Przez ostatnie 20 lat w Arabii Saudyjskiej były zakazane koncerty, nie działały kina, zabroniona była muzyka w restauracjach i sklepach. Jak poinformował al-Hatib, Arabia Saudyjska wymaga inwestycji w budowę infrastruktury rozrywkowej na poziomie 267 mld dol.

Z pomocą ogłoszonego przez następcę tronu programu, do 2030 r w kraju przybędzie dzięki temu 224 tys. nowych miejsc pracy. W tym roku w pustynnym królestwie zaplanowano ponad pięć tysięcy - najwięcej w historii kraju, różnego rodzaju imprez rozrywkowych.

Wśród nich koncerty grupy rockowej Maroon 5 i występy najsłynniejszego cyrku świata - francuskiego Cirque Du Soleil. Do tego mieszkańcy i turyści już w tym roku będą mogli w 56 miastach Arabii Saudyjskiej obejrzeć musicale, show dla całych rodzin, występy komików, koncerty. W marcu zostanie otwarte pierwsze, po 35 latach zakazu - kino. Będzie do najnowocześniejszy technologicznie multiplex.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA