fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

PSA zatrudni w swych salonach 1600 osób

Adobe Stock
Filia sprzedaży detalicznej PSA Retail grupy samochodowej zamierza zatrudnić w 2019 r. w Europie 1600 ludzi, w tym 800 we Francji, aby wesprzeć zmianę specjalizacji w sprzedaży, w obsłudze posprzedażnej i w perspektywie pojawienia się nowych modeli

Będą to w większości umowy na czas nieograniczony — podał rzecznik grupy. We Francji 9 proc. rekrutacji następuje poprzez zatrudnianie absolwentów szkół w wieku 16-23 lat, którzy w 65 procentach otrzymują następnie najbardziej pożądane umowy na czas nieograniczony.

Pojawiła się pilna potrzeba 5 specjalności: sprzedawców samochodów nowych i używanych, doradców w zakresie obsługi klientów, mechaników, blacharzy-lakierników i techników od diagnostyki pojazdów — informuje Reuter.

O ile sposoby korzystania z pojazdów zmieniają się dość szybko wraz z pojawieniem się car-sharingu, o tyle tradycyjne formy dystrybucji i serwisowania są nadal nieodzowne. Pojawienie się pierwszych hybryd plug-in i aut elektrycznych nowej generacji PSA z końcem 2019 r., wraz z towarzyszącym temu programem inwestycji w sieć stacji ładowania i specjalistycznego sprzętu, oznacza większą konieczność szkolenia pracowników ekip handlowych i technicznych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA