fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Rekordowa popularność Hiszpanii

Bloomberg
W 2019 r. liczba turystów zagranicznych, którzy odwiedzili Hiszpanię doszła do rekordowego poziomu 83,7 mln, kolejny siódmy rok — podała minister przemysłu i turystyki, Reyes Maroto. Jest też optymistką, jeśli chodzi o ten rok.

Liczba przyjezdnych zwiększyła się o 1 proc. — powiedziała na konferencji prasowej w Madrycie. — Z optymizmem patrzymy na 2020 r., bo mamy silny i skonsolidowany sektor, zdolny podejmować wyzwania czekające nas — dodała, nie przedstawiając ładnych liczb.

W ubiegłym roku wzrosła liczba gości z Azji i ze Stanów, pokrywając ich spadek z W. Brytanii i Niemiec, które tradycyjnie stanowią trzon spędzających wolny czas w Hiszpanii. Minister Maroto poinformowała, że zachęcanie do przyjazdu mieszkańców innych krajów będzie jednym z głównych zadań jej resortu w ramach współpracy z nimi przez cały rok, a nie tylko w szczycie sezonu letnich urlopów — pisze Reuter.

Hiszpania jest drugim na świecie krajem odwiedzanym turystycznie, po Francji, na turystykę przypada 12 proc. produktu krajowego brutto.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA