fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Energylandia powiększy się 5 razy i dostanie hotel

materiały prasowe
Jeden z największych parków rozrywki w Europie rozrośnie się jeszcze bardziej. Energylandia zwiększy swój teren do 150 hektarów z obecnych 35. Na dodatkowym terenie powstanie m.in hotel - podaje Onet.

Onet przypomina, że Energylandia, której właścicielem jest polska rodzina Goczałów, powstała w 2014 roku w małej miejscowości Zator w województwie małopolskim. W jej skład wchodzi pięć stref tematycznych (ekstremalna, familijna, dziecięca, wodna, oraz ostatnio otwarta, smocza), na których terenie rozlokowanych jest 70 różnych atrakcji. Park rozrywki chwali się największym rollercosterem w Europie, Hyperionem, który osiąga prędkość 142 km/h.

Przez pięć lat działalności zyskała rzeszę fanów. W pierwszym roku działalności odwiedziło ją 250 tys., w ubiegłym było to już 1,4 tys. Dziś ma na koncie łącznie ponad pięć milionów gości. Właściciele zakładają, że w 2024 r. Energylandię odwiedzać będzie cztery miliony osób rocznie.

Od pewnego czasu na terenie Energylandii organizuje się koncerty, muzyczne festiwale (m.in. Hip Hop Festiwal), pokazy kaskaderskie oraz inne eventy specjalne. Są one jednak tylko dodatkiem do trzonu biznesu Energylandii.

Obecnie park rozrywki mieści się na 35 hektarach, planuje jednak poszerzyć swój teren blisko pięciokrotnie - na aż 150 hektarów. Z Zatora planuje wejść na teren sąsiadującej gminy Przeciszów - obecnie trwają konsultacje z jej mieszkańcami.

Staną tam nowe kolejki, m.in. największy na świecie drewniany rollercoaster, którego wysokość wyniesie 60 metrów, a który będzie poruszać się z prędkością 115 km/h (obecnie dwa najwyższe drewniane roller znajdują się w Korei Południowej i w Szwecji). Nie wiadomo jednak, kiedy nowa atrakcja zostanie oddana do użytku.

Czterogwiazdkowy hotel

Największa inwestycją, na jaką zdecydowali się właściciele Energylandii jest budowa kompleksu hotelowego o czterogwiazdkowym standardzie.

Będzie on podzielony na dwie części: noclegową, w której zamieszkać będą mogli goście przyjeżdżający do parku rozrywki oraz, w której organizować będzie można imprezy okolicznościowe oraz branżowe. W hotelu znajdą się dwie restauracje, sale konferencyjne, które - w razie potrzeb - będzie można połączyć w jedną przestrzeń.

Pierwszy hotel Energylandii zbudowany zostanie w stylu włoskim i nawiązywać ma do Wenecji. Część noclegowa składać ma się z 120 pokoi i 530 łóżek, z kolei konferencyjna pomieścić ma 456 osób.

Dla klientów dostępne będą też kawiarnie, punkty usługowe, w tym kompleks spa. Oficjalna data otwarcia hotelu nie jest znana, możliwe jednak, że będzie to już 2020 rok.

Źródło: onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA