fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Znany klub fitness w ogniu krytyki za wspieranie Trumpa

www.soul-cycle.com
Popularna w Hollywood sieć klubów fitness SoulCycle, z której korzysta wielu celebrytów, trafiła w ogień krytyki po tym, jak jej właściciel zorganizował wydarzenie zbierające fundusze dla Donalda Trumpa.

Miliarder Stephen Ross jest właścicielem znanych w Stanach Zjednoczonych sieci klubów fitness - SoulCycle i Equinox. Szczególnie ten pierwszy jest wyjątkowo lubiany przez gwiazdy z Hollywood i ma swoje lokale we wszystkich większych miastach w kraju. Korzystają z niego między innymi Michelle Obama i Oprah Winfrey. Klientami SoulCycle są więc w dużej mierze środowiska demokratów i zapewne z tego względu firma niejednokrotnie podkreślała swoje przywiązanie do liberalnych wartości, między innymi wpierając parady równości. 

Czytaj także:  Zaatakował dziecko, bo wierzył, że wykonuje polecenie Trumpa? 

Stąd klientów mocno zaskoczyła ostatnia decyzja właściciela sieci klubów, który postanowił zorganizować wydarzenie, mające na celu zebranie funduszów dla Donalda Trumpa. Jak podaje The Washington Post, impreza ma odbyć się w piątek w rezydencji Stephena Rossa w Southampton i będzie w niej uczestniczył sam prezydent USA. Bilety wstępu, uwzględniające lunch i zdjęcie z Trumpem, kosztują 100 tys. dol., z kolei limitowany pakiet upoważniający do rozmowy z prezydentem przy okrągłym stole - aż 250 tys. dol.

Na kluby fitness momentalnie wylała się lawina krytyki za tak jawne wpieranie republikańskiego prezydenta. Klienci rozpoczęli bojkot SoulCycle, do którego włączyli się celebryci, w tym polityk Philippe Reines, dziennikarz Bill McKibben i aktor Billy Eichner.

SoulCycle odpowiedział już, że jako firma nie opowiada się za żadną partią polityczną i nie uczestniczy w imprezie organizowanej przez Rossa. Oświadczenie w tej sprawie wydała prezes Melanie Whelan, twierdząc, że firma „nie ma nic wspólnego z wydarzeniem i go nie wspiera”. Przekonywała również, że Ross jest „biernym inwestorem” w spółce i nie angażuje się w jej zarządzanie.

Stephen Ross jest właścicielem grupy Related Companies, która posiada sieci Equinox Fitness, SoulCycle i inne firmy związane z fitnessem. Jest również znanym inwestorem na rynku nieruchomości. Jego majątek szacowany jest na blisko 10 mld dol.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA