fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

GIS ostrzega przed kubkiem do kawy. Może stwarzać zagrożenie

Mondex
Główny Inspektorat Sanitarny wycofał ze sprzedaży bambusowe kubki z pokrywką wielorazowego użytku firmy Mondex z uwagi na migrację formaldehydu, który może stwarzać zagrożenie dla zdrowia.

Chodzi o kubki z pokrywką serii Bamboo o pojemności 430 ml i wymiarach 8,5x14 cm. Sprzedawane są pod marką Affek Design, należącą do polskiej firmy Mondex. Symbol produktu to HTBB2240, a kod kreskowy 5902643322240. Jeśli masz go w domu, koniecznie zaprzestaj używania go i zwróć kubek do sklepu.

Kubek wykonany jest z włókna bambusowego i posiada silikonową pokrywkę oraz uchwyt ułatwiający trzymanie. Został on stworzony jako ekologiczna alternatywa do jednorazowych kubków do gorących napojów, jak kawa czy herbata. Jak twierdzi firma, można nosić go ze sobą do kawiarni, pracy czy samolotu, materiał jest biodegradowalny i przyjazny dla środowiska, a nawet nadaje się do mycia w zmywarce w maksymalnej temperaturze 40 stopni.

Czytaj także: Francja zabroni wyrzucania nowych rzeczy 

Główny Inspektorat Sanitarny wykrył jednak w próbkach produktu migrację formaldehydu, który może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów. Kubki zostały wycofane ze sprzedaży, a konsumenci poinformowani o zagrożeniu przez lokalnych dystrybutorów oraz punkty sprzedaży. Klienci, którzy zakupili bambusowy kubek, proszeni są o niezwłoczne zwrócenie produktu do sklepu (można tego dokonać poprzez formularz internetowy). Można również ubiegać się o zwrot kosztów zakupu na podany w formularzu numer rachunku bankowego. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA