fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Zyski na bank, czyli spadek kosztów druku o 60 procent w skali miesiąca

MACIEJ CHUDAWSKI

DYREKTOR DZIAŁU IT, EUROPA ŚRODKOWO-WSCHODNIA,

BNP PARIBAS REAL ESTATE POLAND

 

Co przekonało państwa do skorzystania z rozwiązań oferowanych przez Arcus w zakresie urządzeń wielofunkcyjnych? 

Zaletami systemu, które przekonały nas do implementacji w BNP Paribas Real Estate Poland, były łatwość obsługi i stabilność. Nie bez znaczenia okazała się wiedza na temat tego, jak w praktyce rozwiązanie sprawuje się w strukturach dużej organizacji, w jakiej wcześniej pracowałem.

 

Jakie są państwa doświadczenia z użytkowania tych urządzeń? 

Wdrożenie rozwiązań proponowanych przez firmę Arcus pozwoliło nam zdefiniować koszty generowania wydruków oraz je optymalizować. Dodatkowo system zapewnia bezpieczeństwo i poufność realizowanych wydruków poprzez autoryzację dostępu do różnych funkcji, co przy naszej działalności jest niezmiernie istotne. Zbieranie informacji o przetwarzanych dokumentach pozwala nam na przeprowadzenie analiz wykorzystywania naszych urządzeń i tym samym optymalizację ich eksploatacji. Istotnym ułatwieniem biurowej codzienności w BNP Paribas Real Estate Poland jest korzystanie z funkcji sieciowych i możliwości odbioru wydruków z dowolnej drukarki wpiętej w system.

 

Państwa współpraca z Arcusem trwa od 2013 roku. W ubiegłym roku podpisali państwo umowę na kolejne urządzenia wielofunkcyjne plus system MyQ.  Jak sprawdza się to rozwiązanie?

Bezpieczeństwo informacji i danych w naszym biznesie traktujemy priorytetowo, a system MyQ daje nam pewność, że dany dokument nie dostanie się w niepowołane ręce. Wymusza on autoryzację użytkownika przy urządzeniu wielofunkcyjnym. W praktyce sam system ma bardzo przyjazny

 Interfejs i jest chwalony przez pracowników.

                                                                                                                                                    

Czy zastosowane rozwiązania spowodowały jakieś oszczędności?

Analizując dane, już po pierwszym roku użytkowania rozwiązań Arcusa odnotowaliśmy spadek kosztów wydruków około 60 proc. w skali miesiąca. To o tyle istotne, że oszczędność energii i różnych zasobów jest wpisana w strategię naszej firmy. Na bieżąco monitorujemy wszystkie możliwości, które pozwalają nam kontrolować, przewidywać i obniżać zużycie, a w efekcie także koszty.

 

Czy planują państwo rozszerzenie tej współpracy o kolejne urządzenia/usługi? Jakie?

Obecnie podpisana umowa pozwala nam w każdej chwili zamówić dodatkowe urządzenia. Mamy w planach kilka projektów poszerzających naszą ofertę, więc jeśli w ciągu roku zajdzie taka potrzeba, to na pewno poszerzymy współpracę z firmą Arcus.

 

 

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA