fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Nestmedic rozpoczyna współpracę z Medicover

Fotorzepa, Piotr Guzik
Spółki podpisały list intencyjny dotyczący telemedycznej usługi bazującej na systemie Pregnabit.

Notowany na NewConnect Nestmedic podpisał list intencyjny z firmą medyczną Medicover – liderem na rynku prywatnej opieki medycznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółki przeprowadzą wspólnie program pilotażowy o charakterze komercyjnym, w ramach którego Nestmedic zapewni zakwalifikowanym do badań pacjentkom wybranych placówek medycznych należących do grupy Medicover usługę telemedyczną bazującą na systemie Pregnabit. Po pomyślnym przeprowadzeniu pilotażu celem współpracujących firm będzie wdrożenie mobilnego systemu teleKTG Pregnabit w placówkach Medicover.

Wśród klientów w Polsce Medicover ma ponad 8,5 tys. firm i ponad 660 tys. pacjentów indywidualnych. - Rozpoczynając współpracę z grupą Medicover, wiemy, że mamy do czynienia z bardzo świadomym i doświadczonym partnerem, który zna rynek innowacyjnych rozwiązań telemedycznych i – co najważniejsze – zbadał dokładnie potrzeby pacjentek. Fakt, iż firma wybrała system Pregnabit do zdalnego badania dobrostanu płodu i zamierza udostępnić go ciężarnym, tylko potwierdza to, że nasze rozwiązanie spełnia oczekiwania nie tylko pacjentek, ale i zarządzających placówkami medycznymi, którzy chcą oferować swoim klientom najwyższą jakość usług. Cieszymy się, że już niedługo ciężarne pozostające pod opieką lekarzy grupy Medicover będą mogły przeprowadzić badania KTG w dowolnym miejscu i czasie, korzystając jednocześnie z analitycznego wsparcia specjalistów Medycznego Centrum Telemonitoringu – mówi dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha, współtwórczyni i prezes Nestmedic.

Medicover to już druga sieć placówek medycznych, która będzie współpracować z Nestmedic. Spółka ogłosiła niedawno podjęcie wspólnych działań z grupą Blue Medica, podpisała także list intencyjny z niemieckim centrum telemedycznym Zentrum für Telemedizin (ZTM) w Bad Kissingen.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA