fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

#RZECZoBIZNESIE: Paweł Żuk: Zimna Suwalszczyzna rozgrzewa turystów

tv.rp.pl
Mamy jeden z nielicznych ośrodków w Europie, gdzie przez cały rok mamy narty – mówi Paweł Żuk, prezes ośrodka sportowo-rekreacyjnego WOSiR Szelment, gość programu Marcina Piaseckiego.

Ośrodek WOSiR Szelment posiada jedyne na Suwalszczyźnie stoki narciarskie .

- Do tego czasu nasz ośrodek kojarzył się tylko z zimą i tymi stokami – mówił Żuk. - W sezonie zimowym mamy ponad 80 tys. turystów. Jest to bardzo dobry wynik – dodał.

Zaznaczył, że latem oferowane są narty wodne.

- Mamy jeden z największych wyciągów nart wodnych w Polsce. 1000 m długości pozwala w pełni poszusować na jeziorze – tłumaczył.

Gość podkreślił, że jest to jeden z nielicznych ośrodków w Europie, gdzie przez cały rok mamy narty.

- Do tego dochodzą atrakcje jak park linowy, ścianka wspinaczkowa, golf park, panitball. Chcemy być ośrodkiem wypoczynkowym od a do z, zarówno dla indywidualnych turystów i grup zorganizowanych – mówił.

Żuk przyznał, że przez usytuowanie w północno-wschodniej części Polski, wcześniej było bardzo mało turystów z centralnej Polski, ale to się zmienia.

- Coraz więcej osób przyjeżdża nawet z zagranicy na więcej niż 1-2 dni – ocenił. - Leżymy w najzimniejszej części Polski, ale z terenami i osobami, które mamy każdego potrafimy rozgrzać – dodał.

Podkreślił, że zeszły sezon letni pokazał, że wzrost turystów z Polski znacząco się podniósł.

- W tym roku już w lipcu, sierpniu i wrześniu mamy praktycznie wszystko zajęte. Będzie to dużo lepszy rok niż poprzedni. Ośrodek jest przygotowany od bazy noclegowej, poprzez gastronomię po atrakcje. Jeśli to się skumuluje to widać, że takie ośrodki mają sens bytu – ocenił Żuk.

Dodał, że rozwijają się też wszystkie punkty agroturystyczne wokół i wyrastają jak grzyby na deszczu. - Z sezonu na sezon jest ich coraz więcej – zauważył.

Podkreślił, że ośrodek jest skierowany zarówno do rodzin z dziećmi jak i grup zorganizowanych.

- Jeżeli klient przyjedzie i zobaczy te tereny to wróci jeszcze w tym samym roku – podsumował.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA