fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Łódzkie: Kara 500 tys. zł za posiadanie nielegalnych urządzeń do gier

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Karę 500 tys. zł za posiadanie nielegalnych urządzeń do gier wymierzyli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego osobie urządzającej gry w jednym z lokali w Opocznie (Łódzkie).

Jak poinformowała w środę PAP rzeczniczka łódzkiej Izby Administracji Skarbowej Agnieszka Pawlak, dzień wcześniej funkcjonariusze Referatu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku Delegatury Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Piotrkowie Trybunalskim weszli w asyście lokalnej policji do jednego z lokali w Opocznie.

Jak ujawniono, znajdowało się w nim pięć nielegalnych urządzeń do gier.

"Przeprowadzone przez funkcjonariuszy gry kontrolne nie pozostawiły wątpliwości, że automaty użytkowane są wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych" - podkreśliła Pawlak.

Funkcjonariusze kontroli skarbowej zatrzymali działające nielegalnie automaty oraz ponad 3 tys. zł przeznaczone na wypłatę wygranych. Podczas sprawdzania lokalu opoczyńscy policjanci natrafili też na środki odurzające oraz pieniądze pochodzące prawdopodobnie z ich sprzedaży.

Wobec podmiotu urządzającego gry w lokalu prowadzone będzie postępowanie karno-skarbowe oraz zostanie nałożona ustawowa kara pieniężna - po 100 tys. zł za każdy nielegalnie działający automat, czyli łącznie 500 tys. zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA