fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Jak w święto 12 listopada pracują banki?

AdobeStock
Poniedziałek, 12 listopada, jest dniem wolnym od pracy. Systemy rozliczeniowe będą pracować, ale oddziały banków niekoniecznie.

Sejm zdecydował, że 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy z okazji Święta Narodowego. Dlatego wszystkie oddziały oraz agencje PKO Banku Polskiego będą nieczynne dla klientów – informuje biuro prasowe tego największego banku w Polsce. Również Pekao i mBank wskazują, że wszystkie placówki banku będą tego dnia nieczynne.

Tego dnia systemy rozliczeniowe będą pracować bez zmian, tak jak w standardowe dni robocze - zlecenia przelewów w systemie Elixir, Euro Elixir, Express Elixir będą realizowane zgodnie z harmonogramem obowiązującym w dni powszednie (3 sesje w systemie Elixir) – informuje PKO BP wskazując, że do dyspozycji klientów pozostaje czynna całodobowo, bezpłatna na terenie kraju, infolinia dostępna pod numerem 800 302 302. Także Pekao podkreśla, że systemy rozliczeniowe będą działać na zasadach obowiązujących w dni robocze. Klienci jak zawsze mogą korzystać z bankowości mobilnej i internetowej.

Czytaj także: 12 listopada polska giełda bierze wolne 

mBank informuje, że jego klienci zapłacą tego dnia standardowo kartą, skorzystają z serwisu transakcyjnego i aplikacji mobilnej. Porozmawiają też i załatwią ważne sprawy z ekspertami na mLinii. Sesje przelewów (przychodzące oraz wychodzące) będą odbywały się tak jak w każdym innym dniu roboczym. Dlatego bez obaw można zlecić przelew lub go odebrać – informuje mBank.

A co jeśli klient spłaca kredyt np. gotówkowy, z karty kredytowej, itp.? Twoją ratę pobierzemy tak, jak w każdy inny dzień roboczy – zapewnia mBank. Również zlecenia Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych będą odbywały się tak, jak w każdy inny dzień pracujący. Jest jednak przeszkoda – w poniedziałek klienci mBanku nie skorzystają z usług maklerskich i nie skontaktują się z dealerem walutowym.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA