Debatę można będzie obejrzeć na rp.pl

Poniedziałek 1 lutego o godz. 13, zapraszamy.

Oto sylwetki kandydatów:

Joanna Parafianowicz

adwokat, była członkini Naczelnej Rady Adwokackiej

Adwokat procesowy z blisko dziesięcioletnim doświadczeniem specjalizujący się w sprawach rodzinnych.

Przed rozpoczęciem własnej praktyki zdobywała doświadczenie zawodowe jako asystent przewodniczącego w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy w Warszawie oraz pracując w międzynarodowych korporacjach (KPMG Polska Sp. z o.o., Salans D. Oleszczuk Sp. k., Dewey & LeBoeuf Grzesiak Sp. k.) i kancelariach prawniczych (Smoktunowicz & Falandysz, Witold Modzelewski Radca Prawny, Adwokat Jerzy Naumann).

Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkołę Prawa Włoskiego i Europejskiego

Współautorka Komentarza do Kodeksu postępowania cywilnego pod redakcją naukową dr Olgi Marii Piaskowskiej. Autorka książki „Jeżeli chodzi o prawo, to mogę doczytać". Redaktor naczelna Pokoju Adwokackiego. Felietonista Rzeczpospolitej.

Autopromocja
SZKOLENIE ONLINE

Prawne uwarunkowania prowadzenia e‑sklepu w 2022 roku

WEŹ UDZIAŁ

Program: https://kandydatkanaprezesanra.pl/

Maciej Gutowski

Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu, członek Naczelnej Rady Adwokackiej, prof. dr hab. nauk prawnych

Adwokat od 2001 roku. Prowadzi kancelarię adwokacką w Poznaniu specjalizującą się w zakresie zastępstwa procesowego w procesach cywilnych, gospodarczych i karnych-gospodarczych oraz obsługi prawnej podmiotów gospodarczych i doradztwa prawnego. Od 2007 r. członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu. Dwukrotnie wybrany na dziekana poznańskich adwokatów. W latach 2016-2018 przewodniczący Komisji Legislacyjnej przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.

Od 2018 r. redaktor naczelny „Palestry". Ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Autor około 300 publikacji naukowych z zakresu prawa cywilnego, handlowego oraz o charakterze interdyscyplinarnym, w tym monografii. Felietonista Rzeczpospolitej.

Program: http://maciejgutowski.pl/

Jacek Trela

Adwokat, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej

Wpis na listę adwokatów otrzymał w 1986 roku. Prowadzi kancelarię w Warszawie, gdzie od wielu lat związany z samorządem adwokackim. Pełnił funkcje m.in. członka Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie (1992–1995), przewodniczącego Komisji ds. Etyki (1998–2001). Dwukrotnie był też dziekanem stołecznej izby (2001 i 2004 r.) w latach 2004-2007 pełnił również funkcję prezesa Sądu Polubownego ORA w Warszawie. 25 listopada 2016 podczas XII Krajowego Zjazdu Adwokatury w Krakowie został wybrany prezesem Naczelnej Rady Adwokackiej na 4-letnią kadencję.

W 2017 został członkiem Społecznej Komisji Kodyfikacyjnej.

Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Felietonista Rzeczpospolitej.

Więcej: https://www.rp.pl/Adwokaci/201229903-Adwokatura-z-miejscem-dla-kazdego---rozmowa-z--Jackiem-Trela-prezesem-Naczelnej-Rady-Adwokackiej.html

Przemysław Rosati

Adwokat, członek Naczelnej Rady Adwokackiej

Adwokat od 2010 roku, od 2016 roku członek Naczelnej Rady Adwokackiej. Prowadzi kancelarię w Warszawie o charakterze ogólnym.

Zasiada w dwóch komisjach działających przy Naczelnej Radzie Adwokackiej: ds. praktyki adwokackiej oraz Komisji Kształcenia Aplikantów Adwokackich. Jest sekretarzem Porozumienia Samorządów Zawodowych i Stowarzyszeń Prawniczych. Przewodniczący Komisji ds. Informacji Publicznej Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Byłem też sekretarzem podczas XII Krajowego Zjazdu Adwokatury w Krakowie, zastępcą Rzecznika Dyscyplinarnego Naczelnej Rady Adwokackiej, zastępcą Rzecznika Dyscyplinarnego ORA w Warszawie, a także członkiem Komisji Komunikacji Społecznej Naczelnej Rady Adwokackiej.

Program: https://wyboryadwokackie.pl/przemyslaw-rosati/

Jarosław Szymański

adwokat, były dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi, członek Naczelnej Rady Adwokackiej

Wpis na listę adwokatów otrzymał w 1991 roku. Prowadzi w Łodzi praktykę adwokacką o charakterze ogólnym. Od 2007 roku związany z samorządem adwokackim, gdzie pełnił funkcję m.in. rzecznika prasowego oraz przewodniczącego komisji parlamentarno-prawnej rady. Wielokrotny delegat na Krajowe Zjazdy Adwokatury. Od 2013 do 2021 roku dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi.

Absolwent Wydziału Prawa na Uniwersytecie Łódzkim.

Program: https://jaroslawszymanski.pl

Krajowy Zjazd Adwokatury podczas którego adwokaccy delegaci z całej Polski wybiorą nowe władze odbędzie się w dniach 19 - 21 marca w Bydgoszczy.