Reklama

Zlecenie dla radcy bez zgody dyrektora

Trwa spór o to, czy radca prawny będący członkiem korpusu służby cywilnej musi mieć zgodę na każde dodatkowe zajęcie zarobkowe.

Aktualizacja: 25.06.2015 07:19 Publikacja: 24.06.2015 18:39

Zlecenie dla radcy bez zgody dyrektora

Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki

Radcy prawni z Ministerstwa Finansów mają od jakiegoś czasu trudności z podejmowaniem dodatkowego zatrudnienia i dorabianiem na umowach cywilnoprawnych, np. zleceniach. Zarządzenie dyrektora generalnego MF każe im informować go o takim zamiarze. Wszystkie dotychczasowe zgody zostały unieważnione. Wszczęto nawet postępowania dyscyplinarne wobec radców, którzy nie podporządkowali się nakazom. Przedstawiciele samorządu radcowskiego próbują podważyć normy zarządzenia. Prosili o interwencję m.in. rzecznika praw obywatelskich i szefa służby cywilnej.

Pozostało jeszcze 85% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Podatki
Skarbówka ostrzega uczniów i studentów przed takim „dorabianiem"
Sądy i trybunały
Awantura na posiedzeniu Trybunału Stanu. „Proszę zdjąć togi i tam siąść"
Prawo karne
„Szon patrole” to nie zabawa. Prawnicy mówią, co i komu za nie grozi
Rzecz o prawie
Joanna Parafianowicz: Rynkowe rozterki adwokatów
Sądy i trybunały
TSUE wydał ważny wyrok w sprawie tzw. neo-sędziów i Izby Kontroli Nadzwyczajnej
Reklama
Reklama