- Zapraszam wszystkie środowiska, by w tym marszu uczestniczyły. Wszystkie Polki, wszystkich Polaków, wszystkich obywateli. Bez względu na to, czy są to środowiska lewicowe, czy prawicowe - dodał rzecznik po spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim. - Marsz będzie miał charakter uroczystości państwowych, w związku z tym wszystkie inne marsze, które ewentualnie mogłyby przebiegać tą samą trasą, z mocy samego prawa nie mogą mieć miejsca - tłumaczył.

Hanna Gronkiewicz-Waltz w środę po 14.00 na konferencji prasowej poinformowała, że wydała zakaz organizacji Marszu Niepodległości w Warszawie.

- Uważam z całą odpowiedzialnością, że nie tak powinno wyglądać stulecie odzyskania niepodległości przez polskie państwo, stąd moja decyzja o zakazie marszu- powiedziała Gronkiewicz-Waltz. - Warszawa już się wycierpiała przez agresywny nacjonalizm - dodała.

Organizatorzy Marszu Niepodległości zapowiedzieli, że i tak się on odbędzie.

Decyzję prezydent Warszawy z aprobatą przyjęli politycy Platformy Obywatelskiej, jednak nawet w szeregach opozycji znalazły się głosy krytyczne.