Podczas imprezy można będzie spotkać ponad stu polskich medalistów olimpijskich i licznych ludzi sportu. Lista nazwisk jest długa -  na pewno pojawią się: Tomasz Majewski, Andrzej Wroński, Szymon Ziółkowski, Robert Sycz i Tomasz Kucharski, Wojciech Fortuna, Dariusz Goździak, Adam Krzesiński, Marian Sypniewski, Iwona Dzięcioł-Marcinkiewicz, Jan Tomaszewski, Konrad Niedźwiedzki i Mieczysław Nowicki. Nie zabraknie też pierwszej damy polskiego sportu, siedmiokrotnej medalistki olimpijskiej, Ireny Szewińskiej.

Na tegorocznej edycji Pikniku prezentowanych będzie 30 sportów i kilkadziesiąt konkurencji. Dla uczestników przygotowano ponad 10 000 nagród i upominków, o które walczyć będzie można nawet z medalistami olimpijskimi.

Z okazji zbliżających zimowych igrzysk olimpijskich, raz na cztery lata Piknik Olimpijski organizuje strefę zimy. W lutym przyszłego roku Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbędą się w południowokoreańskim mieście PyeongChang, więc jedną z głównych atrakcji tegorocznego pikniku będzie strefa sportów zimowych z lodowiskiem i skocznią narciarską, a także specjalna część z atrakcjami dla dzieci „Witaj PyeongChang". Będą tam: tor igielitowy do biegów narciarskich, trenażery do narciarstwa alpejskiego oraz symulatory saneczkowe, bobslejowa ścieżka startowa z prawdziwym bobslejem czy strzelnica biathlonowa. Na lodowisku prezentowane będzie łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie, curling i hokej na lodzie.

Orlen (sponsor strategiczny Polskiego Komitetu Olimpijskiego) przygotuje boisko do siatkówki, na którym Łukasz Kadziewicz poprowadzi „Lekcja WF-u z Mistrzem" i naukę gry w siatkówkę. Lotto organizuje wyścigi na ergometrach wioślarskich z Kajetanem Broniewskim, a Tauron - konkursy z udziałem piłkarzy ręcznych VIVE Tauron Kielce.

Z Korei Południowej przyjadą oficjalne maskotki Zimowych Igrzysk Olimpijskich PyeongChang 2018. W strefie koreańskiej będzie też można przymierzyć tradycyjny koreański strój Hanbok, zapoznać się z historią drzeworytu i kaligrafii oraz zagrać w Tuho.

Muzeum Sportu i Turystyki zorganizuje gry plenerowe: Kubb, Petanque i Molky, gry i zabawy plebejskie: szczudła, zabawy z liną, mieczem i podkową oraz dawne planszówki.

Będą też stanowiska poświęcone sportom olimpijskim, takim, jak: wspinaczka i deskorolka, badminton, boks, gimnastyka, kajaki, lekka atletyka, łucznictwo, piłka nożna, rugby, sporty saneczkowe, strzelectwo, szermierka, taekwondo, tenis, tenis stołowy, zapasy i żeglarstwo.

W piknikowym skateparku odbędą się pokazy na deskorolkach, rolkach i rowerach BMX. Przewidziana jest szkółka z udziałem instruktorów oraz pokazy BEST TRICK.

Polski Komitet Paraolimpijski zaprezentuje m.in. stoisko z handbike'ami.

Autopromocja
Bezpłatny e-book

WALKA O KLIMAT. Nowa architektura energetyki

POBIERZ

Szczegółowy program Pikniku Olimpijskiego

19. Piknik Olimpijski odbędzie się 3 czerwca, Park Kępa Potocka (Żoliborz). Start o godzinie 12.00, a impreza zaplanowana jest do 18.30. Wstęp wolny.