Wakacyjne miasteczka literackie

Tegoroczne „Lato z książką” odbędzie się w dwóch atrakcyjnych miejscowościach wypoczynkowych. Startuje już w tę sobotę.

Publikacja: 30.07.2020 09:36

Wakacyjne miasteczka literackie

Foto: materiały prasowe

Między 1 a 4 sierpnia „Lato z książką” zagości – w Ośrodku Temar w woj. lubuskim oraz w dniach 8-11 sierpnia w Wiosce Artystycznej w Janowie pod Rewalem w Zachodniopomorskiem. To jest propozycja nie tylko dla przypadkowych wczasowiczów tam wypoczywających, ale i dla fanów dobrej literatury z całej Polski. Organizatorzy z firmy ZyskMedia podkreślają wręcz, że „Lato z książką” kierują do wszystkich, niezależnie od wieku, bo przecież książka jest idealną formą rozrywki dla każdego.

Na pytanie, czym będzie różniła się tegoroczna edycja od poprzednich Adam Zysk wyjaśnia: – Stawiamy przede wszystkim na warsztaty dla dzieci. Chcemy tę formę działalności rozwijać, myśląc już o przyszłoroczne,j jubileuszowej X edycji „Lata z książką”. A w tym roku na pewno będzie inaczej ze względu na covidowe obostrzenia. Tak jak poprzednio wszystkie spotkania i warsztaty będą odbywały się wprawdzie na świeżym powietrzu, lecz przy kontroli liczby ludzi biorących udział w poszczególnych spotkaniach. Zależy mi jednak bardzo na ciągłości imprezy oraz szerzeniu czytelnictwa, a większość takich imprez została w tym roku odwołana.

W literackich miasteczkach pojawią się pisarze, muzycy i artyści. Będzie okazja wzięcia udziału w spotkaniach m.in. z Jackiem Pałkiewiczem (autor „Sztuki podróżowania”), Piotrem Gąsowskim (autor „Co mi w życiu nie wyszło!”), Robertem Ziółkowskim (autor „Karamoja. Ostatni wojownicy”), Joanną Jurgałą-Jureczką (autorka książek o rodzie Kossaków).

Odbędą się też spotkania z Michałem Wiśniewskim, w czasie których dowiedzieć się będzie można, co muzyka ma wspólnego z książką, a także, jak stworzyć alternatywny świat w literaturze. Ilona Felicjańska będzie przekonywała, że życie może być bajką i że wszystko zależy od każdego z nas. O swoim historycznym kryminale „Gwiazda szeryfa” opowie Aleksandra Borowiec. Z kolei Robert Ziębiński przedstawi seks, kłamstwa i żołnierzy wyklętych, czyli horror w PRL.

Najmłodsi będą mogli wziąć udział w zajęciach literacko-plastycznych, kreatywnych grach i zabawach. Zostaną zaproszeni do podróży z Manią Skłodowską, Adasiem Mickiewiczem, a także dowiedzieć się jakim widział świat słynny naukowiec Stephen Hawking i czego można nauczyć się od pracowitych, świetnie zorganizowanych mrówek. Poznają także „12 map, które pomogą Ci zrozumieć świat”.

Będzie okazja obejrzeć romantyczną komedię „Przyjazne dusze" w wykonaniu aktorów Lubuskiego Teatru.

W czasie „Lata z książką” odbędzie się wspólne słuchanie audiobooków. Każdego dnia od godz. 10 do godz. 20 będą trwały kiermasze książek.

 

Materiał partnera
Najważniejsza jest idea demokracji. Także dla gospodarki
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Wydarzenia Gospodarcze
Polacy szczęśliwsi – nie tylko na swoim
Materiał partnera
Dezinformacja łatwo zmienia cel
Materiał partnera
Miasta idą w kierunku inteligentnego zarządzania
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Materiał partnera
Ciągle szukamy nowych rozwiązań