LUKSJA to marka, która od trzydziestu lat pomyślnie funkcjonuje na polskim rynku kosmetycznym.

Elementem transakcji pomiędzy PZ Cussons i Sarantis jest także umowa, na mocy której Sarantis będzie prowadzić dystrybucję określonych kluczowych marek PZ Cussons (w tym Carex, Original Source i Morning Fresh) w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej.

- Cieszymy się, że mogliśmy doradzać naszemu wieloletniemu klientowi przy kolejnej udanej transakcji w Polsce – podkreśla Katarzyna Dulewicz, partner stojący na czele praktyki prawa pracy CMS w Europie Środkowo-Wschodniej. - Był to złożony projekt wymagający zaangażowania zespołu transakcyjnego, prawa pracy i ochrony konkurencji w ramach którego mogliśmy wykazać się pogłębioną wiedzą ekspercką - dodał Błażej Zagórski, partner w warszawskim zespole transakcji i prawa spółek kancelarii CMS.

Zakres prac prawników CMS obejmował kompleksowe doradztwo transakcyjne związane ze sprzedażą LUKSJI z perspektywy prawa polskiego. Pracami kancelarii CMS kierowali Błażej Zagórski, radca prawny i partner w zespole transakcyjnym oraz Katarzyna Dulewicz, radca prawny i partner, a w skład zespołu weszli Grzegorz Pączek, adwokat i starszy prawnik, odpowiedzialny za bieżącą koordynację procesu, a także Rafał Burda, adwokat i starszy prawnik, Joanna Białoskórska, radca prawny i prawnik, a także Patrycja Maliszewska, prawnik, z praktyki transakcyjnej. W kwestiach dotyczących prawa pracy przy projekcie pracowali Tomasz Sancewicz, adwokat i counsel, Agnieszka Kałwa, adwokat i prawnik oraz Aleksandra Nowakowska, aplikant adwokacki i prawnik. Małgorzata Urbańska, radca prawny i partner, przy wsparciu Izabeli Biernat, adwokata i starszego prawnika, oraz Krzysztofa Sikory, radcy prawnego i prawnika, doradzała w zakresie prawa ochrony konkurencji, podczas gdy Maciej Olejnik, radca prawny i starszy prawnik, zajmował się kwestiami własności intelektualnej. Maxim Boulba, partner w moskiewskim biurze CMS, doradzał w zakresie prawa rosyjskiego, a Addleshaw Goddard w zakresie prawa angielskiego.