Dargikowo i Karlino leżą w północno-zachodniej Polsce. Z mocą 133 MW dla Dargikowa i 53 MW dla Karlina, oba parki wiatrowe mogą dostarczyć energię odnawialną do około 260.000 gospodarstw domowych rocznie. Energia ta wystarczyłaby do zaopatrzenia w czystą energię miasta wielkości Poznania.

Zakres doradztwa DWF obejmował przygotowanie dokumentacji transakcyjnej, jej negocjacje z nabywcą oraz wsparcie w fazie zamknięcia transakcji, a następnie zawarcia umowy EPCM oraz długoterminowych technicznych i handlowych umów o zarządzanie pomiędzy ENERTRAG a SPV projektu. Każdy z zakresów prac uzupełniało nasze doradztwo podatkowe.

Całość prac nadzorował Karol Lasocki, partner kierujący globalną praktyką Energetyki Odnawialnej w DWF, a także Rafał Woźniak, partner Departamentu Prawa Korporacyjnego, Fuzji i Przejęć, Adrian Jonca, partner Departamentu Prawa Podatkowego oraz Rafał Morek, partner Departamentu Kontraktów Budowlanych w DWF Poland. W skład zespołu zaangażowanego w projekt weszli również: Wiktoria Rogaska, counsel, Jan Markiewicz, senior associate, Krzysztof Jagiełło, senior associate, Katarzyna Stec, senior associate i Piotr Michajłow, associate. ENERTRAG świadczy usługi i prowadzi inwestycje związane z odnawialnymi źródłami energii. Efektywnie łączy energię elektryczną, ciepło i mobilność we wszystkich dziedzinach życia. ENERTRAG produkuje 1,68 mln MWh rocznie i dysponuje zasobem ponad 1.125 turbin wiatrowych.

- Mamy przyjemność doradzać w przełomowej transakcji zarówno dla ENERTRAG, jak i Allianz, którą symbolizuje zakup przez Allianz setnego i sto pierwszego projektu odnawialnego źródła energii. Jest to zarazem jego pierwsza inwestycja w zakresie equity w Polsce. Dla ENERTRAG oznacza to natomiast kolejny sukces w rozwoju i sprzedaży wysokiej jakości projektów oraz zapewnia długoterminowe zaangażowanie w budowę i eksploatację farm wiatrowych - powiedział Karol Lasocki, kierujący globalną praktyką Energetyki Odnawialnej w DWF.