Reklama

DWF doradcą ENERTRAG przy sprzedaży parków wiatrowych w Polsce

Prawnicy DWF Poland doradzali ENERTRAG przy sprzedaży farm wiatrowych na rzecz Allianz Capital Partners. Transakcja polegała na sprzedaży pakietu dwóch projektów: Dargikowo i Karlino.

Publikacja: 14.10.2020 10:51

DWF doradcą ENERTRAG przy sprzedaży parków wiatrowych w Polsce

Foto: Adobe Stock

dgk

Dargikowo i Karlino leżą w północno-zachodniej Polsce. Z mocą 133 MW dla Dargikowa i 53 MW dla Karlina, oba parki wiatrowe mogą dostarczyć energię odnawialną do około 260.000 gospodarstw domowych rocznie. Energia ta wystarczyłaby do zaopatrzenia w czystą energię miasta wielkości Poznania.

Zakres doradztwa DWF obejmował przygotowanie dokumentacji transakcyjnej, jej negocjacje z nabywcą oraz wsparcie w fazie zamknięcia transakcji, a następnie zawarcia umowy EPCM oraz długoterminowych technicznych i handlowych umów o zarządzanie pomiędzy ENERTRAG a SPV projektu. Każdy z zakresów prac uzupełniało nasze doradztwo podatkowe.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Praca, Emerytury i renty
„Lewaków i morderców nienarodzonych nie zatrudniamy”. Sąd o dyskryminacji przy rekrutacji
Prawo rodzinne
Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok dla konkubentów. Muszą się rozliczyć jak po rozwodzie
Prawo w Polsce
Kiedy można zmienić kategorię wojskową? Oto jak wygląda procedura
Prawo w Polsce
Czy za radio w aucie trzeba płacić abonament RTV? Prawo mówi jasno
Konsumenci
Przełomowe orzeczenie SN w sprawie frankowiczów. Wyrok TSUE nie zmieni rozliczeń z bankami
Reklama
Reklama