Do zawarcia umowy sprzedaży akcji Orbis S.A. doszło 16 grudnia 2019 roku. Dzień później (17 grudnia 2019 roku) zostało ogłoszone wezwanie (za pośrednictwem domu maklerskiego Santander) do zapisywania się przez wszystkich akcjonariuszy Orbis S.A. na sprzedaż akcji na rzecz AccorInvest Group S.A.

Zespół prawników K&P kierowany przez Rafała Rapalę (Senior Partnera, Szefa Praktyki Korporacyjnej i Transakcyjnej) oraz Pawła Cholewińskiego (Partnera, Szefa Praktyki Nieruchomości) przeprowadził badania due dilligence spółki Orbis S.A., w tym 46 hoteli w Polsce, opracował struktury transakcji, przygotował oraz negocjował umowy sprzedaży akcji Orbis S.A., a także pozostałej dokumentacji transakcyjnej. Prawnicy K&P doradzali także przy przeprowadzeniu wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji Orbis S.A. za pośrednictwem domu maklerskiego.

- Jesteśmy dumni, że jako kancelaria mogliśmy doradzać AccorInvest Group S.A. przy realizacji jednej z najważniejszych transakcji nieruchomościowych ubiegłego roku i wspierać naszego klienta w realizacji jego celów biznesowych – komentuje Rafał Rapala.

- Cieszymy się, że projekt zakończył się sukcesem i mimo zawirowań, jakie obserwujemy obecnie na rynku, udało się sfinalizować transakcję – dodaje Paweł Cholewiński.

Kancelaria Kochański & Partners za obsługę transakcji została nominowana do prestiżowej nagrody 2019 CEE Deal of the Year Award, przyznawanej przez opiniotwórczy portal i magazyn branżowy CEE Legal Matters.