Dr Krześniak w swojej praktyce koncentruje się na zagadnieniach prawa energetycznego, telekomunikacji i mediów, IT, własności intelektualnej oraz transakcjach M&A. Reprezentuje globalnych i krajowych operatorów telekomunikacyjnych, przedsiębiorstwa energetyczne oraz wiodące przedsiębiorstwa z sektora finansowego i technologicznego. Dla międzynarodowych korporacji prowadził sprawy w podlegających wielu jurysdykcjom dochodzeniach dotyczących różnych dziedzin, w tym zagadnień antykorupcyjnych.

Wielokrotnie rekomendowany w międzynarodowych rankingach prawniczych Chambers Europe i Legal 500 EMEA oraz w corocznym rankingu dziennika "Rzeczpospolita".

Dr Krześniak jest arbitrem Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej oraz Sądu Arbitrażowego przy Konfederacji Lewiatan; autorem i współautorem książek naukowych oraz wielu artykułów z zakresu polskiego, niemieckiego i amerykańskiego prawa ze szczególnym uwzględnieniem prawa handlowego. Jest również przewodniczącym Komisji Dyscyplinarno-Regulaminowej Polskiego Związku Golfa.

Pełnił także funkcję wiceprzewodniczącego rady nadzorczej PKO Bank Polski S.A. oraz członka rady nadzorczej PZU S.A.