Reklama

Blisko 100 mln zł na nowe tramwaje dla Poznania

Umowę o dofinansowanie umożliwiającą zakup 20 niskopodłogowych tramwajów dla poznańskiego MPK podpisano w piątek w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego

Aktualizacja: 23.12.2016 16:01 Publikacja: 23.12.2016 15:41

Oprócz zakupu taboru parafowany dokument przewiduje modernizację i usprawnienia w zajezdni tramwajowej, unowocześnienie systemu informowania pasażerów na przystankach, jak również zintegrowanie transportu komunikacji miejskiej z ruchem... rowerowym.

Po raz pierwszy poznański przewoźnik wybuduje ścieżkę rowerową w ościennej gminie (Suchy Las). Budowa ta umożliwi dojazd jednośladem do przystanku autobusowego i pozostawienie przy nim roweru.

Pozostało jeszcze 85% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Transport
Awaria radaru w Wielkiej Brytanii. Loty opóźnione i odwołane
Transport
PKP Cargo chce nowego systemu wynagradzania. Czy będą zwolnienia?
Transport
Filip Czernicki, prezes CPK: Wchodzimy w nową fazę rozwoju
Transport
Aerofłot wciąż w mocy hakerów. Kolejne loty odwołane, trwa liczenie strat
Transport
Atak hakerski na Aerofłot. Paraliż największego lotniska
Reklama
Reklama