W ocenie jury, w składzie Bożena Sawicka, Jacek Cieślak, Łukasz Drewniak, Jacek Wakar (przewodniczący) i Anna Kulpa (sekretarz) - Andrzej Seweryn stworzył "kreację, która sama w sobie jest Gombrowiczowskim spektaklem". Zagrał Witolda Gombrowicza w autorskim spektaklu "Deprawator" Macieja Wojtyszki w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.

 

Grzegorz Jaremko został nagrodzony za reżyserię spektaklu "Iwona, księżniczka Burgunda" w wykonaniu Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu.

Nagrodę za rolę kobiecą w tym spektaklu otrzymała Rozalia Mierzicka, odtwórczyni roli królowej Małgorzaty.

Trzy równorzędne nagrody za role męskie otrzymali: Artur Barciś (Poseł), Przemysław Bluszcz (Gombrowicz) i Krzysztof Dracz (Gonzalo) występujący w spektaklu "Trans-Atlantyk" w reżyserii Artura Tyszkiewicza z Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie.

Nagrodę zespołową jury przyznało Agnieszce Grębosz, Natalii Samojlik, Karolinie Węgrzyńskiej, Przemysławowi Boskowi, Adamowi Majewskiemu, Mateuszowi Michnikowskiemu, Mateuszowi Paluchowi, Michałowi Węgrzyńskiemu - aktorom spektaklu "Ferdydurke" w reżyserii Aliny Moś-Kerger z Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

Trzy równorzędne wyróżnienia aktorskie przyznano: Annie Gorajskiej za role Myzdrala, Zuty i Hurleckiej oraz Annie Steli za rolę Zosi w spektaklu "Ferdydurke" w reżyserii Magdaleny Miklasz z Teatru Dramatycznego i Teatru Malabar Hotel w Warszawie oraz Paulinie Walendziak za rolę księżnej Himalaj w spektaklu "Operetka" ze Szkoły Filmowej w Łodzi.

To była XIII już edycja Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego, który został zainaugurowany przez Wojciecha Kępczyńskiego 25 lat temu. Jest organizowany w Radomiu co dwa lata.

Organizatorami festiwalu są Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, którym kieruje Zbigniewa Rybka i miasto Radom. Impreza jest współfinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.