Postać z bajki Kornela Makuszyńskiego to główny bohater lalkowego przedstawienia, które można zobaczyć w niedzielny poranek. Spektakl będzie utrzymany w konwencji Teatru Bunraku (sztuki znanej w XVI – XVII wieku).

– Koziołek ubrany w japoński strój zabierze dzieci w fascynującą podróż po Japonii – mówi Barbara Bednarz z kawiarni Bílý Koníček. – Opowie im o tamtejszych tradycjach, w tym o sztuce robienia wachlarzy.

Przedstawienie o charakterze interaktywnym ma zostać połączone ze śniadaniem.

Dla osób chcących zgłębić tradycje japońskie PME przygotowało też inne wydarzenia. W piątek o godz. 18 można tu się spotkać z Joanną Bator, autorką książki zawierającej zbiór zapisków z jej kilkuletniego pobytu w Kraju Kwitnącej Wiśni.

W dniu przedstawienia, tyle że o godz. 16, gościem będzie Maria Pomianowska. Artystka, która przez pięć lat mieszkała i tworzyła w Japonii, prezentując tam mazowieckie pieśni tańce, wprowadzi widzów w świat egzotycznej muzyki.

Od poniedziałku do środy przy Kredytowej zaplanowano warsztaty origami.

Zajęcia poprowadzi Rafael Akahira, grafik.

[i] Koziołek Matołek wśród lalek Teatru Bunraku, Państwowe Muzeum Etnograficzne, Warszawa, ul. Kredytowa 1, bilety: 20 zł, rezerwacje: tel. 0696 490 846, niedziela (4.10), godz. 10.30[/i]