Tag:

Wywłaszczenie i Zwrot

Odszkodowanie dla Agnes Trawny za ziemię na Mazurach. Będzie apelacja

Sąd Okręgowy w Olsztynie przyznał w piątek Agnes Trawny odszkodowanie za ziemię utraconą po wyjeździe do RFN w latach 70. Pieniądze musi wypłacić Skarb Państwa tj. Wojewoda Warmińsko-Mazurski. Pełnomocnik Mazurki zapowiedział jednak apelację.

Tomasz Ludwik Krawczyk: Czego nie naprawia komisja reprywatyzacyjna

Działająca od siedmiu lat komisja nie usuwa żadnych skutków afery reprywatyzacyjnej, lecz wywłaszcza bez odszkodowania, po latach, pomimo braku podstaw albo z powodów oczywiście błahych.

Koniec Rosnieftu w Niemczech. Berlin przejmie majątek Rosjan

Po Gazpromie, teraz Rosnieft traci największy swój rynek eksportowy. Władze Niemiec przejmą rafinerię w Schwedt i inne aktywa rosyjskiego Rosnieftu na terenie RFN. Rosjanie zapowiadają walkę w sądzie.

Ochojski: Najpierw wyburzenie domu, dopiero potem wycena nieruchomości

Bulwersująca historia rodziny z Pomorza, która musiała w ciągu miesiąca opuścić swój dom, jest tylko przykładem legalnego działania organów i inwestora.

Państwo zabrało dom, a fiskus ulgę

Wywłaszczony pod drogę może skorzystać ze zwolnienia, nawet gdy nowe lokum nabył przed wypłatą odszkodowania.

Gruntu nie ma, ale podatek trzeba płacić

Gospodarze terenów wywłaszczanych pod budowę dróg płacą podatek od nieruchomości, która już nie jest w ich rękach.

Rekin warszawskiej reprywatyzacji Marek M. skazany

2,5 roku więzienia oraz grzywna 60 tys. zł - taki wyrok usłyszał w piątek Marek M. Chodzi o nieruchomość przy ul. Dynasy 4 na warszawskim Powiślu.

Problem z odzyskaniem wywłaszczonych nieruchomości

Dyspozycja art. 216 ustawy o gospodarce nieruchomościami najdobitniej pokazuje, że przepisy dotyczące wywłaszczenia nie zawsze sformułowane są w sposób pełny i wyczerpujący.

Przy odszkodowaniu trzeba stosować zalecenia sądów

Obowiązkiem, a nie możliwością jest wykonywanie przez strony postępowania wszystkich zaleceń sądów administracyjnych – orzekł WSA.

Odwiedzający „Krakowiankę” mieli prawo do wypoczynku

Wywłaszczenie terenów pod budowę krakowskiego ośrodka turystycznego sprzed ponad 50 lat nie było niezgodne z przepisami – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.