Tag:

Aleksander Hall

Imię

Aleksander

Nazwisko

Hall

Powiązane

Osoby

Aleksander Hall: Jak odbudować naszą wspólnotę

Politycy powinni uznać i uszanować to, że dziś Polacy są różnorodni światopoglądowo i ideowo

Aleksander Hall kończy 70 lat

Dla jednych profesor, dla innych minister, dla jeszcze innych bohater polskiej opozycji i jeden z najważniejszych polityków czasu przełomu. Dla mnie po prostu Olek. Przyjaciel i autorytet.

Aleksander Hall: „Rzeczpospolita" jest dobrem bezcennym

W obecnej rzeczywistości medialnej „Rzeczpospolita" jest medium, które stwarza prawdziwą przestrzeń do dyskusji dla ludzi o różnych poglądach. Spotykająca ją za to krytyka jest niesprawiedliwa.

Aleksander Hall: Przepis na przegraną opozycji

Polskiej opozycji potrzebny jest możliwie najsilniejszy ośrodek polityczny, który będzie się przeciwstawiał próbom dekonstrukcji naszej kultury i świadomości narodowej – pisze historyk i polityk Aleksander Hall.

Kazimierz Michał Ujazdowski: Misja nowego centrum

Idea odbudowy wspólnoty nie może być tylko hasłem.

Bogusław Chrabota: Walczyli o wolną, niepodległą Polskę

Gdańsk upamiętnił Ruch Młodej Polski - jedną z najważniejszych organizacji antykomunistycznych.

Gdańsk upamiętnia Ruch Młodej Polski

Decyzję o nadaniu skwerowi w ciągu ul. Podmłyńskiej w Gdańsku nazwy związanej z jedną z najważniejszych organizacji antykomunistycznych Polski przedsierpniowej, gdańscy radni podjęli jednogłośnie już 30 kwietnia. Do inauguracji – ze względu na pandemię - doszło jednak dopiero w przeddzień 40 rocznicy Polskiego Sierpnia.

Bogusław Chrabota: Wysoka cena historycznych uproszczeń

Bez wątpienia sierpień 1980 r. to nasz najważniejszy wzlot w drugiej połowie XX wieku. Szczyt, po którego osiągnięciu można było myśleć o realnym odmienianiu historii. Udało się to ostatecznie dziewięć lat później. W czerwcu 1989 r., którego waga dla dziejów narodu była równa innym kluczowym momentom, listopadowi 1918 r. czy sierpniowi 1920 r. Bez wątpienia te cztery momenty w historii Polski to daty zdarzeń przełomowych, pozostawiających w cieniu nawet maj 2004 r., kiedy wróciliśmy do struktur europejskich.

Aleksander Hall: Teraz umyć rąk jak Piłat nie wolno

Nie można zignorować najważniejszej stawki tych wyborów. Są nią losy polskiej demokracji.