04:43
11.06.2024

Najnowszą relację z wydarzeń na Ukrainie można znaleźć tutaj

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 839
00:08
11.06.2024

Kończymy relację

O najważniejszych wydarzeniach na Ukrainie będziemy informować od rana.

23:49
11.06.2024

"The New York Times": Rosja rozpoczęła rekrutację więźniarek

Amerykański dziennik donosi, że Rosja rozpoczęła rekrutację więźniarek na wojnę z Ukrainą

Nie jest jeszcze jasne, czy ich uwolnienie jest odosobnionym przypadkiem, programem pilotażowym, czy też początkiem większej fali werbowania więźniarek.

Liczba kobiet za kratami w Rosji wynosi około 30 000.

23:28
11.06.2024

Ukraina potrzebuje w przyszłym roku ponad 32 miliardów dolarów pomocy zagranicznej

W 2025 roku utrzymuje się ryzyko dotyczące rytmu napływu pomocy zagranicznej i możliwości zapewnienia pełnego pokrycia wydatków wojskowych -  twierdzi Danyło Hetmancew, szef Komisji Finansów, Polityki Podatkowej i Celnej Rady Najwyższej

- W przypadku roku 2025 mamy dwa główne ryzyka. Jest to przede wszystkim ryzyko dotyczące rytmu napływu pomocy zagranicznej. Ponieważ mamy obecnie zaplanowane potrzeby na przyszły rok o wartości ponad 32 miliardów dolarów. Z tych 32 miliardów mamy 15 miliardów niepotwierdzonych. Poza tym, jak widzimy, potrzeby naszej armii znacznie rosną. To więc ogromne pieniądze, na które nie mamy jeszcze „solidnych” źródeł” – zauważył Hetmancew

Zdaniem ustawodawcy kolejne ryzyko wiąże się z możliwością pełnego sfinansowania wydatków wojskowych, jeśli wojna będzie trwała przez cały 2025 rok.

23:00
11.06.2024

Pułkownik Sucharewski dowódcą Sił Systemów Bezzałogowych

„Zgodnie z zarządzeniem Ministra Obrony Ukrainy z dnia 10 czerwca 2024 r. pułkownik Wadym Sucharewski został mianowany dowódcą Sił Zbrojnych Sił Zbrojnych Ukrainy” – poinformował Sztab Generalny w komunikacie.

22:38
10.06.2024

Sztab Generalny Ukrainy wyjaśnia szczegóły ataku sił zbrojnych na rosyjską rafinerię

5 czerwca Siły Obronne Ukrainy skutecznie zaatakowały rafinerię ropy naftowej w Nowoszachtyńsku w obwodzie rostowskim, używając do tego broni produkcji ukraińskiej.

Sztab Generalny odnotował, że w wyniku ataku siły rosyjskie straciły 1,5 mln ton ropy i produktów naftowych o wartości około 540 mln USD.

22:22
10.06.2024

Droga Ukrainy do UE i NATO: Stefanczuk liczy na wsparcie Polski i  państw bałtyckich

Przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Rusłan Stefanczuk złożył wspólne oświadczenie dla mediów wraz z szefami parlamentów Polski, Litwy, Łotwy i Estonii w Białymstoku.

Stefanczuk zauważył, że rozpętana przez Rosję wojna dotyczy nie tylko Ukrainy, gdyż stanowi zagrożenie dla innych cywilizowanych narodów. Podziękował partnerom za to, że nie opuścili Ukrainy po trzech latach inwazji na pełną skalę i dziesięciu latach od rozpoczęcia rosyjskiej agresji. Mówił o informacyjnych, politycznych, wojskowych, humanitarnych i finansowych aspektach wsparcia Polski i krajów bałtyckich.

„Mamy wielką nadzieję na styczeń 2025 r., kiedy przewodnictwo UE będzie rotacyjne sprawować Polska, zanim zostanie przejęte przez Litwę i Łotwę, i naprawdę mamy nadzieję wrócić do naszego europejskiego domu” – stwierdził Przewodniczący Rady Najwyższej.

21:59
10.06.2024

Strefa buforowa na granicy polsko-białoruskiej. Kiedy zacznie obowiązywać?

Szef MSWiA Tomasz Siemoniak mówił,  że po konsultacjach zostały podjęte decyzje, które "mają z jednej strony zapewnić bezpieczeństwo funkcjonariuszom, żołnierzom, mieszkańcom, ale z drugiej strony nie paraliżować życia".

Czytaj więcej

Granica z Białorusią. Kiedy zacznie obowiązywać strefa buforowa? Siemoniak podaje datę
21:36
10.06.2024

Angela Merkel wiedziała o tym, że Putin przygotowuje gazowy szantaż

Angela Merkel miała wiedzieć o planach Putina zastosowania szantażu gazowego wobec Brukseli w wypadku braku zgody Unii na uruchomienie gazociągu Nord Stream 2. Była kanclerz zataiła tę wiedzę i nie podjęła żadnych kroków, by temu zapobiec. Pojawiają się głosy o konieczności pociągnięcia jej do odpowiedzialności.

Czytaj więcej

Angela Merkel może odpowiedzieć za gazowy szantaż Putina
21:12
10.06.2024

Rosyjski okręt Admirał Lewczenko płonie na Morzu Barentsa

Rosyjski niszczyciel rakietowy Admirał Lewczenko płonie na Morzu Barentsa po awarii silnika i pożarze — przekazał 10 czerwca Dmytro Pletenczuk, rzecznik prasowy Południowych Sił Obronnych Sił Zbrojnych Ukrainy.

W poście na Facebooku Pletenczuk napisał, że statek z kilkusetosobową załogą toczy „walkę o przetrwanie”.

20:49
10.06.2024

Ukraińscy i holenderscy szefowie obrony rozmawiali o koalicji F-16 i współpracy wojskowej

Minister obrony Ukrainy Rustem Umerow podczas rozmawiał ze swoją holenderską odpowiedniczką, przebywającą z wizytą w Kijowie  Kajsą Ollongren na temat udziału jej kraju w koalicji F-16 na rzecz Ukrainy oraz dwustronnej współpracy wojskowej.

„F-16, współpraca wojskowa i zaangażowanie wsparcia w rozwój ukraińskich przedsiębiorstw obronnych – to były tematy negocjacji z ministrem obrony Holandii Kajsą Ollongren podczas jej wizyty na Ukrainie” - napisał Umerow w mediach społecznościowych.

Podczas spotkania oboje szefowie obrony szczegółowo omówili możliwe sposoby udziału Holandii w zakupach broni na potrzeby ukraińskiej armii oraz rozważyli możliwości współpracy w dziedzinie produkcji obronnej z siedzibą na Ukrainie.

20:23
10.06.2024

Premier Czech podejrzewa Rosję o próbę podpalenia autobusów w Pradze

Premier Czech Petr Fiala zasugerował, że za zeszłotygodniową próbą podpalenia autobusów miejskich w Pradze może stać Rosja.

Policja poinformowała, że ​​w sobotę aresztowała 26-letniego mężczyznę w związku z udaremnioną próbą podpalenia i postawiła mu zarzuty o terroryzm.

- Istnieje podejrzenie, że atak został zorganizowany i sfinansowany prawdopodobnie przez Rosję – oznajmił Fiala na konferencji prasowej. Dodał, że jest to element wojny hybrydowej prowadzonej przeciwko Czechom przez Rosję, „przed którą musimy się bronić i którą musimy powstrzymać”.

Policja podała, że ​​podejrzanym był hiszpańskojęzyczny mężczyzna z Ameryki Południowej. Przed próbą ataku, która miała miejsce w środowy wieczór, przebywał w Czechach przez pięć dni. Policja odnotowała, że ​​podejrzany nie dokonał ataku ze względu na czujność personelu praskiej zajezdni autobusowej.

20:00
10.06.2024

Scholz wzywa  Rosję do zwrotu deportowanych ukraińskich dzieci

Putin powinien „w końcu pozwolić nielegalnie deportowanym dzieciom z Ukrainy na powrót do domu” – powiedział kanclerz Niemiec Olaf Scholz. „Putin nie powinien już przetrzymywać tych dzieci jako zakładników” – dodał.

Według ukraińskich organizacji humanitarnych od początku rosyjskiej inwazji na pełną skalę oddzielono od rodziców ponad 19 000 dzieci.

19:46
10.06.2024

Kijowska Szkoła Ekonomiczna oszacowała straty Ukrainy w sektorze energetycznym

Rosja wyrządziła ukraińskiemu sektorowi energetycznemu szkody na kwotę ponad 56 miliardów dolarów – wyliczyła Kijowska Szkoła Ekonomiczna.

„W wyniku zakrojonej na szeroką skalę inwazji Rosji na Ukrainę sektor energetyczny poniósł szkody i straty w wysokości 56,2 miliardów dolarów, natomiast potrzeby naprawcze, które obejmują całkowitą odbudowę zniszczonych obiektów na zasadzie „Odbuduj lepiej”, wyniosą 50,5 miliarda dolarów” - czytamy w raporcie.

Według raportu największe straty spowodowały zniszczenia obiektów wytwarzania energii elektrycznej (8,5 mld USD), obiektów przesyłowych (2,1 mld USD) oraz infrastruktury naftowo-gazowej (3,3 mld USD).

19:22
10.06.2024

Na Krymie pochowano ponad 800 rosyjskich żołnierzy poległych w wojnie z Ukrainą

Na okupowanym Krymie pochowano co najmniej 825 rosyjskich żołnierzy, którzy zginęli w wojnie na Ukrainie.

„634 z nich to prawdopodobnie obywatele Ukrainy. Liczba pochówków może być większa, gdyż wiele z nich odbywa się bez rozgłosu” - informuje służba prasowa Misji Prezydenta Ukrainy w Autonomicznej Republice Krym.

18:55
10.06.2024

Sześć osób rannych w poniedziałkowym ataku na Chersoń

Mer miasta Ihor Terechow powiedział, że zniszczone zostały dwa prywatne domy, w jednym mogli przebywać ludzie.

„Co najmniej dwa prywatne domy zostały poważnie uszkodzone w miejscu kolejnego ataku Rosjan na Charków. Pod gruzami jednego z nich mogą znajdować się ludzie. Na miejscu pracują wszystkie odpowiednie służby” – przekazał Terechow.

18:36
10.06.2024

Rosyjski samolot naruszył przestrzeń powietrzną Finlandii? Jest komunikat ministerstwa

Ministerstwo Obrony Finlandii poinformowało o możliwym naruszeniu przestrzeni powietrznej kraju przez rosyjski samolot wojskowy we wschodniej części Zatoki Fińskiej, w pobliżu Loviisa.

„Podejrzewa się, że rosyjski samolot wojskowy dokonał naruszenia terytorialnego we wschodniej części Zatoki Fińskiej, w pobliżu Loviisa. Do rzekomego naruszenia terytorium doszło rankiem 10 czerwca 2024 r. Samolot przeleciał w przestrzeni powietrznej Finlandii przez około 2 minut, w najgłębszym miejscu watując 2,5 km w głąb granicy” – czytamy w komunikacie na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Finlandii.

„Poważnie podchodzimy do możliwego naruszenia terytorium, dochodzenie zostało natychmiast wszczęte” – powiedział szef fińskiego Ministerstwa Obrony Antti Häkkiänen.

Poprzednie potwierdzone naruszenie terytorium Finlandii przez rosyjskie samoloty miało miejsce w sierpniu 2022 roku, kiedy dwa rosyjskie myśliwce naruszyły granicę fińską w Zatoce Fińskiej.

18:14
10.06.2024

Ukraińscy rolnicy z terenów przyfrontowych otrzymają darmowe nawozy

Rząd USA zapewni ponad 3300 rolnikom na frontowych i wyzwolonych terytoriach Ukrainy bezpłatne nawozy mineralne do prac polowych w sezonie 2024-2025 w ramach inicjatywy AGRI-Ukraine.

Ministerstwo Rolnictwa Ukrainy przekazało, że rejestracja do programu będzie prowadzona za pośrednictwem Państwowego Rejestru Rolnego. „W ramach programu USAID AGRO ukraińscy rolnicy otrzymają łącznie 6,6 tony nawozu. Każdy uczestnik będzie mógł otrzymać aż do dwóch ton nawozu karbamidowego" - poinformowano.

17:55
10.06.2024

Obwód chersoński otrzymał 50 generatorów

Szef Obwodowej Administracji Wojskowej w Chersoniu Oleksandr Prokudin poinformował na Facebooku,  że obwód otrzymał prawie 50 generatorów, które mają zapewnić stabilną dostawęe prądu w przypadku ewentualnych przerw w dostawie.

17:26
10.06.2024

Zełenski zatwierdza skład delegacji Ukrainy na Konferencję Odbudowy Ukrainy w Berlinie

Prezydent Wołodymyr Zełenski zatwierdził skład ukraińskiej delegacji na Konferencję Odbudowy Ukrainy (URC2024), która odbędzie się 11–12 czerwca w Berlinie.

17:04
10.06.2024

Minister obrony Holandii Kajsa Ollongren przybyła do Kijowa

holenderska minister omawiała z premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem wspólną produkcję obronną i wymianę technologii, a także nadchodzący Światowy Szczyt Pokojowy w Szwajcarii.

16:45
10.06.2024

Premier Gruzji weźmie udział w konferencji dotyczącej odbudowy Ukrainy w Berlinie

"Premier Gruzji Irakli Kobakhidze weźmie udział w Konferencji na rzecz Odbudowy Ukrainy (URC2024), która odbędzie się w Berlinie w dniach 11–12 czerwca” – podało biuro prasowe gruzińskiego rządu.

W konferencji organizowanej wspólnie przez Niemcy i Ukrainę weźmie udział ponad 2000 osób z ponad 60 krajów, w tym przedstawiciele rządów, biznesu i społeczeństwa obywatelskiego. To trzecia konferencja od czasu inwazji Rosji w lutym 2022 roku.

16:18
10.06.2024

Siły rosyjskie bombardują Chersoń, wybuchy w centrum miasta

Szef Administracji Wojskowej Miasta Chersoń, Roman Mroczko, powiedział, że w centrum Chersonia słychać było eksplozje. Siły obronne  Ukrainy zgłosiły aktywność rosyjskich samolotów taktycznych.

Mroczko zaapelował do obywateli, aby nie przebywali na otwartej przestrzeni i przenieśli się w bezpieczniejsze miejsca

15:51
10.06.2024

Nagranie z drona pokazujące walkę w okopach

Ukraiński oficer wojskowy powiedział Kyiv Post, że „wideo z drona pokazuje prawdziwe piekło walki wręcz”.

Podczas wymiany ognia między siłami ukraińskimi i rosyjskimi, żołnierze rosyjscy próbowali zająć wysoki teren nad okopami i oczyścić opuszczone ziemianki za pomocą granatów.

15:30
10.06.2024

Niektóre F-16, które otrzyma Ukraina będą przetrzymywane w innych krajach 

"Pewna liczba samolotów, będzie przechowywana w bezpiecznych bazach lotniczych poza Ukrainą, aby nie były celem" - poinformował w wywiadzie dla Radia Liberty Serhii Golubtsov, szef dowództwa lotnictwa Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy.

14:56
10.06.2024

W wyniku rosyjskiego ataku trzy osoby zostały ranne. Jedna nie żyje

Siły rosyjskie zaatakowały obwody charkowski i chersoński, zabijając przy tym jedną osobę i raniąc trzy - poinformowały lokalne władze.

14:45
10.06.2024

Ukraińskie uderzenie na Krym. Zniszczono trzy systemy rakietowe

Ukraińskie siły obronne zniszczyły rosyjskie przeciwlotnicze systemy rakietowe na okupowanym przez Rosjan Krymie. Wczoraj wieczorem ukraińskie siły obronne z powodzeniem uderzyły w przeciwlotniczy system rakietowy S-400 w pobliżu Dżankoj, a także dwie dywizje rakiet przeciwlotniczych S-300 w pobliżu miejscowości Czornomorskie i Jewpatorija — poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. 

14:24
10.06.2024

Ukraińscy partyzanci: Rosyjskim żołnierzom rekomenduje się ewakuację rodzin z okupowanego Krymu

Ukraiński ruch partyzancki ATESZ podaje, że żołnierzom rosyjskiej obrony przeciwlotniczej rekomenduje się ewakuację rodzin z okupowanego Krymu.

14:04
10.06.2024

Białoruś szkoli się z użycia taktycznej broni jądrowej

Jak twierdzą Białorusini, trwają właśnie ćwiczenia w których białoruscy żołnierze szkolą się z użycia taktycznej broni jądrowej.

Czytaj więcej

Białorusini uczą się używania taktycznej broni jądrowej? Trwają wojskowe ćwiczenia
13:32
10.06.2024

102-latka ranna w ostrzale Chersonia

O skutkach ostrzału rejonu dniprowskiego w Chersoniu informuje Ołeksandr Prokudin, gubernator obwodu chersońskiego.

13:29
10.06.2024

Rosjanie twierdzą, że zestrzelili ukraiński samolot MiG-29

Z komunikatu Ministerstwa Obrony Rosji wynika, ze w ciągu doby Rosjanie zestrzelili myśliwiec MiG-29 i przechwycili 51 ukraińskich dronów (co oznacza ich strącenie bądź zneutralizowanie za pomocą sprzętu do walki radioelektronicznej).

13:04
10.06.2024

Ministerstwo Obrony Rosji twierdzi, że rosyjska armia zajęła wieś Staromajorskoje w obwodzie donieckim

Wieś miały zająć jednostki zgrupowania „Wostok”. Rosyjski resort obrony informuje też o wyparciu Ukraińców z pozycji w rejonie miejscowości Wełyka Nowosiłka, Wodjanoje, Nieskucznoje, Urożajnoje i Wuhłedar.

12:08
10.06.2024

Rosjanie próbowali przeprowadzić "operację propagandową" w Ryżywce, w obwodzie sumskim

Wołodymyr Zełenski poinformował po rozmowie z głównodowodzącym ukraińskiej armii, gen. Ołeksandrem Syrskim, że sytuacja w obwodzie sumskim jest pod kontrolą. Gen. Syrski poinformował też o sytuacji w obwodzie charkowskim.

11:51
10.06.2024

Alarm powietrzny na Ukrainie

Na terenie obwodów dniepropetrowskiego, donieckiego, zaporoskiego, kirowohradzkiego, czerkaskiego, połtawskiego, mikołajowskiego, odeskiego i chersońskiego ogłoszono alarm powietrzny.

11:38
10.06.2024

Litwa zabroniła importu towarów rolno-spożywczych z Rosji i Białorusi

Lista jest długa i obejmuje m.in mięso nabiał, jaja, miód, warzywa, owoce, napoje bezalkoholowe i alkoholowe. Litwa popiera działania na poziomie Unii Europejskiej (UE) mające na celu ograniczenie importu z Rosji i Białorusi.

Czytaj więcej

Żywność z Rosji i Białorusi nie wjedzie na Litwę. Długa lista zakazanych produktów
11:17
10.06.2024

Ukraińskie Siły Powietrzne os trąceniu rosyjskiego Su-57: Potężny cios dla rosyjskiej floty samolotów bojowych

Płk Ilja Jewłasz komentując strącenie przez Ukraińców rosyjskiego myśliwca piątej generacji Su-57 podkreślił, że jest to potężny cios dla rosyjskiego lotnictwa wojskowego, ale jednocześnie przypomniał, że Rosjanie nadal mają ok. 1 500 samolotów zdolnych razić cele na Ukrainie przy użyciu pocisków manewrujących.

10:35
10.06.2024

Siergiej Ławrow spotkał się z szefem MSZ Chin w Niżnym Nowogrodzie

Do spotkania Ławrowa z Wangiem Yi doszło na marginesie konferencji szefów MSZ państw należących do BRICS. Ławrow mówił, że krąg krajów, które chcą współpracować z BRICS, czy Szanghajską Organizacją Współpracy stale się poszerza.

09:59
10.06.2024

Ukraińskie drony zaatakowały holownik i barkę na wodach Zatoki Taganroskiej

Informacje takie podaje kanał Baza w serwisie Telegram. Zaatakowany holownik to „Inżynier Smirnow” a zaatakowana barka to „Sekcja-179”. Do ataku doszło 8 czerwca ok. godziny 21.

09:50
10.06.2024

W nocy na okupowanym Krymie rozległy się eksplozje

O eksplozjach informuje kanał „Krymskij Wieter” w serwisie Telegram.

08:58
10.06.2024

Pogranicze obwodu sumskiego ostrzelane 15 razy w ciągu doby

Sumska obwodowa administracja wojskowa podaje, że na terenie pogranicza obwodu sumskiego w ciągu doby rozległo się 76 wybuchów.

08:42
10.06.2024

Rosjanie informują o ofierze śmiertelnej miasteczka Połohy w okupowanej części obwodu zaporoskiego

Informacje takie przekazuje szef władz okupacyjnych obwodu, Jewhienij Balicki. Ofiara ostrzału to kobieta w wieku 61 lat.

08:17
10.06.2024

W ciągu doby Rosjanie ostrzelali 12 miejscowości w obwodzie chersońskim

W wyniku ostrzału ranne zostały dwie osoby — podaje gubernator obwodu, Ołeksandr Prokudin.

07:29
10.06.2024

Ostrzał Nikopolszczyzny

W niedzielę wieczorem i poniedziałek rano wojsa rosyjskie kontynuowały ostrzał w rejonie Nikopola i innych miejscach obwodu dniepropetrowskiego - podał szef lokalnych władz Serhij Łysak. W jednym z niedzielnych ataków ranna została 44-letnia kobieta.

07:06
10.06.2024

Nad obwodem briańskim strącono trzy ukraińskie drony

Informacje takie podaje gubernator obwodu briańskiego na swoim kanale w serwisie Telegram.

06:54
10.06.2024

Władze obwodu charkowskiego przekazały 100 dronów ukraińskiej armii

Drony przekazano żołnierzom wojsk rozpoznania — informuje Ołeh Synehubow, gubernator obwodu charkowskiego.

06:27
10.06.2024

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał nowe dane o rosyjskich stratach

Od 24 lutego 2022 roku Rosja miała stracić na Ukrainie ok. 519 750 żołnierzy, 7 879 czołgów, 15 144 pojazdy opancerzone, 13 644 zestawów artyleryjskich, 1 098 wyrzutni rakiet, 837 zestawów przeciwlotniczych, 358 samolotów, 326 śmigłowców, 11 010 bezzałogowych statków powietrznych, 2 278 pocisków manewrujących, 28 jednostek nawodnych, 1 okręt podwodny, 18 618 pojazdów (w tym cystern) i 2 267 jednostek sprzętu specjalnego.

06:25
10.06.2024

W ciągu doby w obwodzie zaporoskim ostrzelano osiem miejscowości

Gubernator obwodu zaporoskiego pisze, że w wyniku ostrzału zniszczonych zostało pięć budynków mieszkalnych. W ostrzale nikt nie ucierpiał.

05:37
10.06.2024

Rosyjska Flota Pacyfiku dokonała rotacji obsług systemów obrony wybrzeża Bastion na Wyspach Kurylskich

Wyspy Kurylskie są przedmiotem sporu terytorialnego między Rosją a Japonią.

05:13
10.06.2024

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy publikuje nagranie podsumowujące przebieg 837 dnia wojny

Nagranie opublikowano na profilu Sztabu na Facebooku.

04:45
10.06.2024

Ursula von der Leyen zapowiada budowę proukraińskiej większości w Parlamencie Europejskim

Po tym, jak Europejska Partia Ludowa została ponownie największą siłą w Parlamencie Europejskim, Ursula von der Leyen, kandydatka EPL na szefową Komisji Europejskiej, zapowiedziała budowę „szerokiej większości dla silnej Europy” i dodała, że będzie robić to „z tymi siłami, które są proeuropejskie, proukraińskie, opowiadają się za rządami prawa”. - Zaczynając od jutra rozpocznę tę pracę znów — podkreśliła Ursula von der Leyen.

04:43
10.06.2024

W ciągu doby na ukraińskim froncie doszło do 73 potyczek

Informacje takie podaje Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Z jego komunikatu wynika, że Rosjanie przeprowadzili w ciągu doby trzy ataki rakietowe i 53 ataki powietrzne, a także 529 ataków przy użyciu dronów. Rosjanie ostrzelali też 2 888 razy pozycje ukraińskiej armii i tereny zabudowane.

04:41
10.06.2024

Straż Graniczna Ukrainy publikuje nagranie z ataków w rejonie lasu serebriańskiego

W czasie ataków w obwodzie ługańskim ukraińscy pogranicznicy zniszczyli m.in. skład amunicji.

04:38
10.06.2024

W Niżnym Nowogrodzie spotkają się szefowie MSZ państw BRICS

Do spotkania dojdzie w dniach 10-11 czerwca. Spotkanie będzie okazją do wymiany opinii „na temat bieżących tematów na agendzie globalnej w kontekście wspólnych wysiłków do wzmocnienia prawdziwej wielobiegunowości w relacjach międzynarodowych”.

04:37
10.06.2024

W nocy nad obwodem briańskim strącono ukraiński dron

Dron został strącony przez rosyjską obronę przeciwlotniczą - podał gubernator obwodu briańskiego, Aleksandr Bohomaz. Wcześniej informowano o strąceniu drona nad obwodem biełgorodzkim.

04:36
10.06.2024

W nocy w obwodzie kurskim ogłoszono alarm powietrzny

Alarm był związany z groźbą ataku z użyciem dronów. Został ogłoszony tuż przed północą a odwołano go po trzeciej rano.

04:35
10.06.2024

Tak wyglądała sytuacja na froncie w 837 dniu wojny

Tak wyglądała sytuacja na froncie w 837 dniu wojny

Tak wyglądała sytuacja na froncie w 837 dniu wojny

PAP

04:34
10.06.2024

Wczorajszą relację z wydarzeń na Ukrainie można znaleźć tutaj:

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 837