14:40

Na tym kończymy relację na żywo. Dziękujemy za śledzenie z nami konferencji ministra zdrowia.

14:34

Pytany o masowe testy na COVID-19 w Polsce Niedzielski stwierdził, że rząd nie przewiduje prowadzenia takich działań.

14:31

Ze względu na to, że personel uzdrowisk jest wyszczepiony, seniorzy, którzy będą się udawać do uzdrowisk muszą wykonać test przed wyjazdem, po przyjeździe też jest testowany, to daje gwarancję, że nie pojawią się tam ogniska. Seniorzy w dużej części są wyszczepieni.

Autopromocja
Historia Uważam Rze

Odkrywaj karty historii i pogłębiaj swoją wiedzę od starożytności po nowoczesność

ZAMÓW

Minister zdrowia Adam Niedzielski

14:20

Prowadzimy dyskusję czy obostrzenia powinny przybierać charakter ogólnopolski. W tej chwili jeszcze zdecydowaliśmy się na wprowadzenie obostrzeń w dwóch regionach, ale jest możliwość, że może pojawić się taka sytuacja, że wprowadzane kolejne obostrzenia będą miały charakter ogólnopolski.

Minister zdrowia Adam Niedzielski

14:13

14:12

Minister Niedzielski apeluje o stosowanie reguły „zostań w domu” i wietrzenia pomieszczeń.

14:11

Do województwa mazowieckiego i lubuskiego zostanie skierowanych 25 mln maseczek – informuje minister Niedzielski.

14:10

W województwie mazowieckim i lubuskim od poniedziałku zostaną zamknięte galerie handlowe, baseny, muzea, kina, galerie sztuki. Nauka w klasach I-III będzie prowadzona w trybie hybrydowym.

14:07

Jutro rozporządzenie ministra edukacji i nauki, które ureguluje hybrydowe nauczanie w klasach I-III w województwach mazowieckim i pomorskim.

Minister zdrowia Adam Niedzielski

14:06

Podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu analogicznych rozwiązań jak w woj. warmińsko-mazurskim i pomorskim w województwie mazowieckim i lubuskim. Te regulacje będą obowiązywać do 28 marca, od poniedziałku.

Minister zdrowia Adam Niedzielski

14:05

Nadal najtrudniejsza sytuacja w województwie warmińsko-mazurskim i pomorskim. Kolejne w tym zestawieniu województwa to województwo mazowieckie i lubuskie.

Minister zdrowia Adam Niedzielski

14:03

W tym tygodniu do lekarzy POZ zgłosiło się ponad 150 tys. pacjentów, którzy mieli objawy bądź diagnozowali u siebie ryzyko zachorowania (na COVID). To wzrost o 1/3 w stosunku do tego co obserwowaliśmy tydzień temu.

Minister zdrowia Adam Niedzielski

14:02

Średnia dzienna z 7 dni przekroczyła 14 tysięcy. Tydzień temu było to 11 tysięcy.

Minister zdrowia Adam Niedzielski

14:01

Materializuje się czarny scenariusz jeśli chodzi o przyrost pandemii.

Minister zdrowia Adam Niedzielski

13:57

W ciągu doby przeprowadzono w Polsce 73,3 tys. testów na COVID-19.

13:46

Według nieoficjalnych informacji podanych przez Wirtualną Polskę minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosi dziś, że od poniedziałku lockdown zostanie wprowadzony w województwach lubuskim i mazowieckim.

Fotorzepa, Jakub Czermiński

Fotorzepa, Jakub Czermiński

13:45

Chorych na COVID-19 w szpitalach jest najwięcej od 12 grudnia. Zakażonych pod respiratorami – najwięcej od 4 grudnia.

13:44

Od 10 lutego rośnie średnia dobowa liczba zakażeń koronawirusem na 100 tysięcy mieszkańców z 7 dni. Obecnie wynosi ona 14 098 i jest najwyższa od 29 listopada.

Fotorzepa, Jakub Czermiński

Fotorzepa, Jakub Czermiński

13:49

W czwartek po raz pierwszy od 21 listopada liczba dobowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce przekroczyła 20 tysięcy.

Fot. Robert Gardziński, Fotorzepa

Fot. Robert Gardziński, Fotorzepa

13:47

Reżimem ścisłej kwarantanny objęte jest już województwo warmińsko-mazurskie – nauka w szkołach jest tam prowadzona zdalnie również w klasach I-III (choć od 13 marca szkoły mają przejść w tryb nauki hybrydowej), zamknięte są kina, teatry, galerie handlowe, galerie sztuki i muzea. Od 13 marca podobne obostrzenia będą obowiązywać w województwie pomorskim.

13:46

O godzinie 14 minister Adam Niedzielski na konferencji prasowej ma poinformować o ewentualnych zmianach w obostrzeniach obowiązujących w związku z sytuacją epidemiczną w Polsce.