Reklama
Rozwiń
Reklama

Polska bez spacerów

Co najmniej do świąt będzie obowiązywać ostry zakaz poruszania się i ograniczenia w handlu oraz usługach.

Aktualizacja: 31.03.2020 23:48 Publikacja: 31.03.2020 19:19

Nowe ograniczenia dotyczą m.in. poruszania się na rowerach

Nowe ograniczenia dotyczą m.in. poruszania się na rowerach

Foto: Piotr Molecki / East News

Rząd zaostrza reżim sanitarny. Od początku kwietnia będzie trudniej m.in. zrobić zakupy, iść na spacer czy skorzystać z usług fryzjera. Tego, by nowe reguły były przestrzegane, będzie pilnowała policja przy wsparciu wojska.

Zmiana dotychczasowych reguł sygnalizowana była już od niedzielnego wieczoru. Zwracano wówczas uwagę na to, że Polacy nie zastosowali się do obowiązujących zaostrzeń i tłumnie wyszli na spacery. Parki, bulwary, deptaki i plaże były pełne spacerowiczów. – Polacy utrzymują za dużo kontaktów. Jest za dużo osób w parkach i na bulwarach. Dlatego musimy zaostrzyć zasady dystansu społecznego – tłumaczył podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Pozostało jeszcze 84% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Społeczeństwo
Maszynista zauważył, że tory zostały uszkodzone. Incydent skomentował premier Donald Tusk
Społeczeństwo
Damian „Stifler” Zduńczyk w kampanii społecznej kierowanej do dzieci. Ministerstwo się odcina
Społeczeństwo
Jak rozmawia ze sobą młodzież? Oto kandydaci do Młodzieżowego Słowa Roku 2025
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Społeczeństwo
Trwają obchody Narodowego Święta Niepodległości
Materiał Promocyjny
eSIM w podróży: łatwy dostęp do internetu za granicą, bez opłat roamingowych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama