Reklama

"Aż poleje się krew". Związkowcy z KAS chcą ominąć zakaz strajku

Związkowcy z Krajowej Administracji Skarbowej wymyślili, jak ominąć obowiązujący tę służbę zakaz strajku. Ogłosili akcję "AŻ POLEJE SIĘ KREW" tj. masowe oddawanie krwi przez skarbowców, co da im dwa dni wolne od pracy.

Publikacja: 18.05.2022 11:57

"Aż poleje się krew". Związkowcy z KAS chcą ominąć zakaz strajku

Foto: Związkowa Alternatywa w KAS

dgk

Akcja organizowana przez Związek Zawodowy Związkowa Alternatywa w KAS przy wsparciu Związku Zawodowego CELKAS, będzie miała charakter ogólnopolski i obejmie wszystkie placówki Krajowej Administracji Skarbowej.

W ramach akcji,  2 czerwca, pracownicy skarbówki na masową skalę będą oddawać krew lub osocze. Zgodnie z prawem pracownik, który oddaje krew lub jej składniki, ma prawo do zwolnienia od pracy oraz zwolnienia od wykonywania czynności służbowych w dniu, w którym oddał krew lub jej składniki, a także w dniu następnym.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Praca, Emerytury i renty
Szef opublikował zdjęcie „chorej” pracownicy na weselu. Ekspert: „Nie zastanowił się”
Prawo rodzinne
Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok dla konkubentów. Muszą się rozliczyć jak po rozwodzie
Podatki
Inspektor pracy zamieni samozatrudnienie na etat - co wtedy z PIT, VAT i ZUS?
Sądy i trybunały
Piotr Prusinowski: W Sądzie Najwyższym pozostaje tylko zgasić światło
Sądy i trybunały
Minister Waldemar Żurek nie posłuchał kolegiów. Są kolejne dymisje w sądach
Reklama
Reklama