Reklama

Bruegla w Wiedniu nie zobaczycie

Obrazu Pietera Bruegla, o którym pisaliśmy ostatnio w „Rzeczpospolitej”, nie można już obejrzeć w wiedeńskim muzeum sztuki. Został zdjęty z wystawy.

Aktualizacja: 24.11.2015 17:08 Publikacja: 24.11.2015 17:05

Pieter Breugel "Wojna karnawału z postem” (fragment), 1559 r., olej na desce. Obecnie w zbiorach Muz

Pieter Breugel "Wojna karnawału z postem” (fragment), 1559 r., olej na desce. Obecnie w zbiorach Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu

Foto: materiały prasowe

O tym, że obrazu - któremu poświęciliśmy miesiąc temu duży artykuł - nie ma już na wystawie, poinformowali nas polscy turyści.
Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu potwierdziło nam, że obraz „Walka karnawału z postem” rzeczywiście została wycofana z wystawy: „Obraz jest częścią międzynarodowego projektu naukowego związanego z przygotowaniami do wystawy Pietera Bruegla starszego w 2018 roku”.

Obraz - według władz muzeum - jest obecnie dokumentowany. Pracownicy muzeum wykonują zdjęcie rentgenowskie i w podczerwieni. Jak nas poinformowano obraz „będzie restaurowany” do grudnia 2015 r., ale nie wiadomo, kiedy wróci na wystawę.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Rzeźba
Anatomia antyku na Zamku Królewskim z kolekcji Stanisława Augusta
Materiał Promocyjny
Bank Pekao uczy cyberodporności
Rzeźba
Rzeźby Abakanowicz wkroczyły na Wawel. Jej drapieżne ptaki nurkują wśród drzew
Rzeźba
Salvador Dalí : Rzeźby mistrza surrealizmu
Rzeźba
Ai Weiwei w Parku Rzeźby na Bródnie
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Materiał Promocyjny
Nowy Ursus to wyjątkowy projekt mieszkaniowy w historii Ronsona
Reklama
Reklama