Reklama

Producent roślinnego mięsa w drodze na Wall Street

Impossible Foods, który opracowuje roślinne substytuty produktów mięsnych zamierza zadebiutować na amerykańskiej giełdzie. Rozważane jest IPO albo fuzja ze spółką specjalnego przeznaczenia (SPAC). Kapitalizacja może sięgnąć 10 mld USD.

Aktualizacja: 09.04.2021 13:18 Publikacja: 09.04.2021 11:22

Impossible Foods

Impossible Foods

Foto: Bloomberg

Założony w 2011 r. Impossible Foods sprzedaje swoje bezmięsne burgery i kiełbaski w sklepach spożywczych, a także współpracuje z takimi firmami jak Burger King i Disney. Firma ujawniła, że liczba miejsc, w których sprzedawane są jej produkty w ubiegłym roku sięgnęła ponad 20 tys.

Według danych PitchBook, Impossible Foods, którego inwestorami są fundusze venture capital Khosla Ventures i Horizons Ventures, a także znane osoby, takie jak gwiazda tenisa Serena Williams i raper Jay-Z, do tej pory zebrał 1,5 mld USD na rynku prywatnym.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Przemysł spożywczy
USA nałożyły na Brazylię 50-proc. cła. Kawa zamiast do Stanów pojedzie do Chin
Przemysł spożywczy
Niemieckie browary w kryzysie. Niemcy piją coraz mniej piwa
Przemysł spożywczy
TikTok wypromował kolejny produkt spożywczy. Producenci nie nadążają z produkcją
Przemysł spożywczy
Coca-Cola potwierdziła słowa Donalda Trumpa. Szykuje nowe produkty
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Przemysł spożywczy
Producenci mięsa w Polsce mają wiele kłopotów. Ale stoi przed nimi ważna szansa
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama