Zagadki w ogrodach edenu

Adam Venture narodził się dekadę temu jako elektroniczny odpowiednik Indiany Jonesa. Doczekał się kilku opowieści, a ostatnia z nich zatytułowana „Origins" właśnie trafiła na konsolę Switch. To widowiskowa gra przygodowa wzbogacona o zagadki logiczne oraz egzotyczne krajobrazy. W obecnych czasach, kiedy podróżowanie wiąże się z ryzykiem bądź przynajmniej z licznymi komplikacjami, takie produkcje zaspokajają potrzebę spędzenia wakacji w ciepłym kraju.

Publikacja: 03.07.2020 18:00

Zagadki w ogrodach edenu

Foto: materiały prasowe

Akcja „Adam's Venture: Origins" toczy się w latach 20. ubiegłego wieku. Główny bohater Adam Venture odnajduje w grobowcu ukrytym pod posiadłością swojego ojca tajemniczą mapę mająca prowadzić do legendarnych Ogrodów Edenu. Oczywiście postanawia z niej skorzystać i tym samym zostać jeszcze bardziej sławnym odkrywcą. Za towarzyszkę ma piękną kobietę Evelyn Appleby, a za przeciwnika złowrogą korporację o niecnych celach. Ot, gatunkowy standard, na który można przymknąć oko.

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Walka o szafranowy elektorat
Plus Minus
„Czerwone niebo”: Gdy zbliża się pożar
Plus Minus
Dzieci komunistycznego reżimu
Plus Minus
„Śmiertelnie ciche miasto. Historie z Wuhan”: Miasto jak z filmu science fiction
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Plus Minus
Irena Lasota: Rządzący nad Wisłą są niekonsekwentnymi optymistami