Kataryna: Ranking grozy LGBT+. Jak politycy boją się bezpiecznej szkoły

Katarzyna Kotula: „Rusza Ranking Szkół Przyjaznych LGBT+, który objęłam swoim matronatem! W tym roku pod hasłem »Szkoła zaufania«, bo polskie szkoły muszą być bezpieczne, przyjazne i pełne równości, wzajemnego zaufania”.

Publikacja: 09.02.2024 17:00

Minister do spraw równości Katarzyna Kotula (Lewica)

Minister do spraw równości Katarzyna Kotula (Lewica)

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

Trzeba im przyznać, że jednak zrobili coś dobrego. Lista szkół, gdzie lepiej nie posyłać swoich dzieci, to coś ważnego. Dziękujemy!” – skomentował poseł Dariusz Matecki, a wraz z nim dziesiątki internautów, którym wystarczy rzucić cztery litery, żeby ich przyprawić o wzmożenie kompletnie nieadekwatne do sytuacji. Minister Kotula objęła bowiem patronatem ranking, który jest prowadzony od 2018 roku jako niezależna inicjatywa i każdy może sprawdzić, czy i jak bardzo przyjazny stosunek do uczniów LGBT szkodzi edukacyjno-wychowawczej misji szkoły. Dla przykładu w ubiegłym roku czwarte miejsce w rankingu zajęło warszawskie liceum, które w tym samym roku znalazło się na 11. miejscu w rankingu najlepszych warszawskich liceów i na 27. w rankingu najlepszych liceów w Polsce. Więc chyba jakoś da się połączyć wysoki poziom nauczania z przyjazną dla uczniów atmosferą. Zresztą poseł Matecki może sprawdzić w rankingu, którą szkołę uczniowie uznali za najmniej przyjazną uczniom LGBT, i to do niej wysłać swoje pociechy, żeby się przypadkiem nie otarły o praktyczną lekcję szacunku dla innych, same mając ojca, który swego czasu zapraszał na happening „dezynfekcji” szczecińskich ulic, gdy przeszła nimi parada równości.

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Jak by to zrobił Tukidydes
Materiał Promocyjny
Dlaczego warto mieć samochód w nowej firmie?
https://autosalon.moto.rp.pl/artykul/nowy-samochod-w-nowej-firmie
Plus Minus
„Madame Web”: W pajęczynie bzdur
Plus Minus
Bogusław Chrabota: Po agresji Rosji na Ukrainę nasz świat się wywrócił
Plus Minus
We Lwowie wojna pojawia się nagle
Plus Minus
Michał Strąk: Z punktu widzenia geopolityki nie ma wielu różnic między PRL a III RP