Reklama

Uchodźcy - budujemy piekło pisane

Katechizm po wielokroć przypomina, że przykazanie miłości Boga i bliźniego, obowiązujące już w Starym Testamencie, jest fundamentem chrześcijaństwa.

Aktualizacja: 24.06.2017 08:37 Publikacja: 24.06.2017 00:01

Uchodźcy - budujemy piekło pisane

Foto: Fotolia

Chrystus nie tylko potwierdził jego aktualność, ale i wskazał radykalnie nowe i ostateczne kryterium chrześcijańskiej miłości: „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem". Nie trzeba być religioznawcą, aby wiedzieć, że chrześcijanie powinni budować między ludźmi mosty, a nie mury.

Tymczasem w badaniu IBRIS dla „Rzeczpospolitej" zapytano Polaków: „Czy jesteś za przyjęciem przez Polskę uchodźców w ramach systemu relokacji w Unii Europejskiej?". Aż 60,4 proc. badanych wskazało, że nie, 36,6 proc. zadeklarowało, że jest za przyjęciem uchodźców, a odpowiedź „nie wiem/trudno powiedzieć wybrało 3 proc. respondentów.

Pozostało jeszcze 81% artykułu

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Opinie Prawne
Prof. Andrzej Olaś o ruchu ministra Żurka: Prawnicy muszą bić na alarm
Opinie Prawne
Marek Safjan: doskonały przykład transpozycji orzeczenia europejskiego
Opinie Prawne
Ewa Szadkowska: Gdy nie wiadomo o co (Żurkowi) chodzi, chodzi o neosędziów
Opinie Prawne
Robert Gwiazdowski: Rzeczpospolita sofizmatem stoi
Opinie Prawne
Rafał Dębowski: Zabawy bronią w walce o słupki poparcia
Reklama
Reklama