Najnowszy telefon ma mieć obudowę z metalowymi elementami, co upodobni go do serii Alpha oraz do głównego konkurenta — iPhone'a. W planach jest też wersja S6 z wygiętym przy jednej krawędzi ekranem — takim jak w Galaxy Note Edge.

Tak przynajmniej twierdzą analitycy Mirae Asset Securities cytowani przez portal Chosun Biz. Eksperci MAS uważają, że Samsung przyspieszy premierę nowego modelu, ponieważ sprzedaż Galaxy S5 „nie jest satysfakcjonująca". Jednak według danych Couterpoint Research flagowy smartfon Samsunga jest drugim najchętniej kupowanym telefonem na świecie. Wyprzedza go tylko Apple iPhone 6.

Zwykle Koreańczycy prezentowali topowe modele smartfonów w pierwszej połowie roku. Według przecieków tym razem ma się to stać między 6 a 9 stycznia. Akurat wtedy w Las Vegas odbywają się targi CES 2014 (Consumer Electronics Show). Samsung jest na nich tradycyjnie jednym z największych wystawców.

Analitycy spodziewają się, że Galaxy S6 będzie wyposażony w ekran o przekątnej 5,5 cala o rozdzielczości QHD (1440 na 2560 pikseli), 3 GB pamięci RAM oraz główny aparat o rozdzielczości 20 megapikseli. Prawdopodobnie będzie działać z nowym systemem operacyjnym Google'a — Android 5 o oznaczeniu Lollipop.

W ubiegłym tygodniu do Internetu „wyciekły" zdjęcia rzekomo przedstawiające prototyp S6. Samsung nie komentuje tych doniesień.