Małgorzata Kolarska, wiceprezeska i dyrektorka generalna spółki Dom Development, złożyła rezygnację ze skutkiem na koniec tego roku, motywując to powodami osobistymi. Kolarska związana jest ze spółką od 2006 r., zaczynała jako ekspertka ds. zakupu nieruchomości. To jedna z najlepiej wynagradzanych osób w zarządach giełdowych spółek deweloperskich – w 2022 r. zajęła pierwsze miejsce. Małgorzata Kolarska odpowiada za kluczowe kwestie w grupie: zakup nieruchomości, inwestycje, obsługę klientów i serwis gwarancyjny, a także spółkę budowlaną Dom Construction.

Przewodniczący rady nadzorczej i współzałożyciel spółki, Grzegorz Kiełpsz, zarekomenduje radzie, by do zarządu powołano od 1 stycznia 2024 r. Monikę Perekitko, która od 2011 r. jest związana z Matexi, a od 2015 r. zasiada w zarządzie tego dewelopera.

Grupa Dom Development od początku kierowana jest przez współzałożyciela Jarosława Szanajcę, w 2021 r. powołano nowego wiceprezesa ds. finansów, Leszka Stankiewicza – wcześniej zastępcę dyrektora finansowego, po tym jak Janusz Zalewski postanowił przejść na emeryturę.

W I połowie br. grupa sprzedała 1845 mieszkań, o 18 proc. więcej niż rok wcześniej. Na ostatniej konferencji członkowie zarządu sygnalizowali, że II półrocze zapowiada się nawet lepiej.