Nowym właścicielem budynku jest firma inwestycyjno-deweloperska Solida Capital. Nieruchomość kupiła od spółki Echo Investment. Solida Capital zmodernizowała budynek, wprowadzając nowoczesne rozwiązania technologiczne. - W momencie zakupu West 4 Business Hub A biurowiec miał certyfikat środowiskowy BREEAM z oceną Excellent, którego wymagania nadal spełnia – mówią przedstawiciele firmy Colliers, która wspierała właściciela nieruchomości w procesie certyfikacji. - Po uzyskaniu WiredScore biurowiec jest nie tylko zielony i zrównoważony, ale także przygotowany na przyszłość, zapewnia najemcom najlepszą łączność cyfrową, a także daje możliwość działania w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń.

- Nie szukaliśmy tylko punktów do zdobycia w ramach certyfikatu, ale znaczących ulepszeń, takich jak stworzenie drugiego punktu wejścia infrastruktury światłowodowej do budynku, instalacja kontroli temperatury i wilgotności w pomieszczeniach telekomunikacyjnych czy zabezpieczenie ich przed zalaniem. Określiliśmy także budżet dla rekomendowanych rozwiązań, zaproponowaliśmy i zweryfikowaliśmy dostawców – mówi cytowana w komunikacie Renata Hartle, dyrektor ds. rozwiązań technologicznych w firmie Colliers.

Certyfikat WiredScore powstał w 2013 roku w Nowym Jorku. - Jego wprowadzenie było motywowane potrzebami najemców biurowych, którzy oczekiwali potwierdzenia wysokiego standardu rozwiązań teletechnicznych przed wyborem budynku na swoją siedzibę – tłumaczą przedstawiciele Colliersa. - Certyfikacja zawitała do Polski w 2022 roku, potwierdzając jeszcze większą potrzebę wprowadzania na polski rynek nieruchomości innowacyjnych rozwiązań, a także zapewnienia zdrowych i komfortowych warunków pracy użytkownikom nieruchomości.