Wyspa ma około 320 hektarów powierzchni, znajduje się na Oceanie Pacyficznym i leży na terenie wyspiarskiego państwa Vanuatu. W większości jest pokryta dziewiczym tropikalnym lasem, ale ma też bajeczną plażę oraz 6 km naturalnej rafy koralowej.

Infrastruktura na wyspie jest w 99 proc. zasilana energią odnawialną. A woda używana na wyspie pochodzi z deszczówki, zbieranej w specjalnych cysternach. 90 procent wyspy to rezerwat przyrody i azyl dla krabów palmowych - największych lądowych stawonogów na świecie, a także domem sów, orłów oraz papug.

Na wyspie stoją cztery oddzielne budynki mieszkalne, które powstały w ostatnich trzech latach. Domy są drewniane w stylu balijskim i posiadają wszystkie konieczne wygody: kuchnie, łazienki przestronne sypialnie a także salony z widokiem na plażę. W domach są meble i pełne wyposażenie. Dodatkowo jest też basen.

Na wyspie nie ma przystani dla łodzi, ale są specjalne miejsca do ich cumowania u wybrzeża wyspy, ale w bezpiecznej odległości od plaży. Na wyspę można się dostać tylko drogą wodną.