Dom był też prawdopodobnie inspiracja dla domu jednej z bohaterek jej powieści - panny Marple, Danemead Cottage. Agatha Chrisie mieszkała w Winterbrook House ze swoim drugim mężem, archeologiem Maxem Mallowanem od 1934 roku. Zmarła tam w 1976 roku w wieku 85 lat z przyczyn naturalnych.

Winterbrook Hose został wystawiony na sprzedaż przez agencje nieruchomości Savills za 2 mln 750 tys. funtów, czyli około 14,5 mln złotych.

Obecni właściciele nie zdawali sobie sprawy czyj dom kupują, kiedy wprowadzili się do niego 20 lat temu. Za dom zapłacili w 2002 roku 1,24 mln funtów, ponieważ uznali, że to idealne miejsce do wychowywania dwójki ich synów.

W dwupiętrowym domu zachowano wiele oryginalnych elementów wystroju, które pamiętają czasy słynnej pisarki, mi.in. kominki, okna skrzydłowe, kamienne podłogi. W sumie do dyspozycji właścicieli jest pięć sypialni w domu głównym oraz jedna w tzw., cottage, który ma także własna łazienkę oraz salonik i kuchnię. Poza tym na parterze domu, który ma około 370 metrów kwadratowych powierzchni, jest duża jadalnia, kuchnia z pokojem śniadaniowym, dwa salony, biblioteka oraz pracownia. Budynek został wzniesiony na początku XVIII wieku, ale był wielokrotnie przebudowywany.

W ogrodzie jest też chata z niewielką stajnią.

Cała posiadłość ma ponad 20 tys. metrów kwadratowych powierzchni a działka znajduje się nad brzegiem Tamizy.