[b]1. Jeżeli chcesz jak najwięcej programów, wybierz platformę satelitarną [/b]

100 i więcej kanałów na platformach jest normą. Mają one większą pojemność niż sieci kablowe. Poza tym emitują po kilkadziesiąt tzw. kanałów free-to-air, za które nadawcy nie pobierają opłat. Podstawowa oferta jest jednak taka sama na platformach i w sieciach kablowych.

[b]2.Cyfrowa kablówka to nowe możliwości[/b]

Sieci kablowe proponują dzisiaj analogowe i cyfrowe pakiety telewizyjne. Cyfrowa TV to zazwyczaj więcej kanałów, ale przede wszystkim usługi wirtualnej wypożyczalni filmów, dekoderów z nagrywarkami, które umożliwiają zastopowanie oglądanej audycji itp. Jeżeli takich usług nie ma w ofercie cyfrowej, to lepszy jest tańszy pakiet analogowy.

[b]3.O zł... ale tylko na początku [/b]

Dostawcy telewizji i Internetu notorycznie kuszą abonentów promocjami, w których opłaty są na symbolicznie niskich poziomach. Tak jest tylko przez kilka pierwszych okresów rozliczeniowych (od miesiąca do dziesięciu miesięcy). Potem trzeba płacić pełną kwotę, aż do końca terminowej umowy (12 miesięcy – 24 miesiące). Jeżeli pakiet telewizyjny jest tańszy niż 20 – 30 zł, to zazwyczaj jest to tylko opłata czasowa.

[b]4.Nie zawsze warto oszczędzać na instalacji anteny [/b]

Profesjonalny instalator ustawi talerz anteny, poprowadzi kable, podłączy dekoder do telewizora. Instalacja nie powinna być jednak droższa niż 150 zł. Jeżeli jest droższa, powinno się jej cenę negocjować.